Top zbraně a další nyní na PTE!

Třikrát hurá, něco se děje, hra se opět hýbe a nový obsah přichází, tedy alespoň k otestování na PTE.

Co je to PTE?

PTE naleznete na http://pte.battlefield.play4free.com a jedná se o testovací verzi hry určenou pro testování novinek či jiných updatů. Obvykle se otevírá pouze v případě potřeby vývojářů kvůli otestování na větším vzorku hráčů. Je třeba nová registrace a připravte se na opětovné stažení celé hry. Hra v PTE je naprosto nezávislá na ostré verzi.

První věc, co vás určitě zajímá nejvíce:

Zbraně

Jedná se o 4 kousky (pro každou třídu jeden), které jste si sami spolu s ostatními hráči vybrali/odhlasovali v anketách kdysi dávno (kdysi dávno v předaleké galaxii…) a nyní si je můžete osahat naživo, téměř.

Základní info než se pustíte do zkoušení:

 • Minimální level: 28
 • Zatím není kompletně dodělán jejich vzhled, tudíž se v ostré hře může lišit
 • Stejné platí pro jejich zvuky
 • Parametry zbraní se také mohou změnit, právě proto se to testuje, aby se od hráčů získala nějaká zpětná vazba
 • Tudíž nic není jisté :)

Jelikož zatím nejsou žádné oficiální obrázky, budou nám muset stačit ty z BF3.

Podle prvních ohlasů se dá obecně říci, že zbraně nejsou natolik silné, jak by se mohlo předpokládat při požadavku na minimální level a při porovnání s posledním balíkem zbraní pro 27. level.

Každý zbraň má navíc takový menší dotazníček, tudíž kdo má nějaké připomínky a chuť pomoci, může vyplnit pár otázek a třeba to bude zase o něco lepší.

Assault:

ACW-R

Dotazník

Velmi rychlá zbraň. Zřejmě se výkonově nejvíce blíží ke zbraním na 27. levelu.

Hráči si ji pochvalují jako dobře vyváženou zbraň nikterak moc silnou, ale se správnými vylepšeními se dá třeba srovnávat i s L85.

Engineer:

M5K

Dotazník

Zajímavostí tohoto SMG je, že střílí v tzv. burst módu, tedy po vždy 3 nábojích. Což ne všem musí být zrovna po chuti.
Mnozí ho tak přirovnávají k primární verzi pistole 93R, zlý jazykové tvrdí, že to ani na tuto pistoli nemá.

Díky malému poškození a krátkému dostřelu je tato zbraň uzpůsobena především na malé mapy, ale zřejmě se  zní nikdo na zadek neposadí, alespoň prozatím.

Medic:

L86A2

Dotazník

Zatím nejméně oblíbený kousek ze sbírky.
Střední dostřel. Nízká kadence a těžko ovladatelné kopání směrem doprava. Výhodou pak naopak může být dostatek nábojů (90 kousků v zásobníku).

Recon:

JNG-90

Dotazník

Voky0077 si ji vcelku pochvaluje a předpovídá jí světlou budoucnost :).
Nejblíže lze asi přirovnat k L96.

Další změny

Avšak nejen nové zbraně byly představeny, nesmíme zapomenou ani na další větší i drobná vylepšení, které jsou ve výsledku důležitější než nový herní obsah.

Sbohem customization lag

Pokud nevíte, co to je, jedná se o nahrávání oblečení nových hráčů na serveru, kdy se vám během této doby celá hra sekala a vy jste si ani nemohli například změnit nastavení spawnu nebo něco napsat do chatu – prostě utrpení, ale nyní by tomu měl být konec.

Tvůrci totiž nahrávání přesunuli na začátek, tedy se vše nahrává, když se připojujete do hry, tudíž můžete mít problémy maximálně na úplném začátku (a především na slabších strojích) a pak si už „užíváte“ plynulý killcam/posmrtnou obrazovku.

Jako ostatní věci, zatím je to v testovací fázi, takže by to mohlo být jenom lepší a lepší.

Rychlé spottování v základu

Spottování = ohlášení nepřátel, takže jsou vidět na minimapě.

Zkušenější používají menší ale o to užitečnější vylepšovák v podobě manuální úpravy nastavení.
Nyní však autoři přišli s něčím ještě rychlejším, jelikož tento nejdůležitější příkaz z komunikační růžice dostal samostatné tlačítko. Takže stačí jeden klik (standardně [Q]) a je nahlášeno.

Užitečné zjednodušení hlavně pro nováčky, doufejme tedy, že uvidíme zase o něco lepší týmovou spolupráci.

To je z prvních informací vše, budou-li nějaké nové informace či dojmy, pohlídejte si aktualizovanou verzi tohoto článku :).

Už jste novinky vyzkoušeli? Vaše hodnocení?

 1. Theo

  Jen sem to zahlídl na fóru, už jsem chtěl psát článek a ono už je to tady :D Musím uznat Johne, si v tomhle velice rychlý! :D Jak sem napsal do chatu, trochu sem upravil článek… + Náhledové obrázky dodělám.

  • Theo

   Jinak novinky určitě dobré, hlavně mě potěšila sniperka, customization lag a i to spottování, já osobně to mám upravené manuálně, nicméně možná se noví hráči díky tomu naučí hrát více týmově, v BF3 to funguje dobře, pokuď má hráč jakž takž nějaké IQ :D

 2. okilm

  Třikrát hurá! Konečně ten z největších bugů způsobující největší lagy odstraněn :-) A rychlé spotování? No konečně to člověk nebude muset přenastavovat po každém updatu :P Zbraně celkem ujdou, uvidíme, za kolik nám je vývojáři nabídnou ke koupi až půjdou do updatu…

 3. Voky0077

  Jinak ACW-R bylo často nazýváno lepším Scarem ;) JNG-90 se zdá jako velice dobra sniperka, ale zatím těžko porovnávat, zkoušel jsem ji bez vylepšení. A pokud ceny nepřesáhnou 2500 fundu, rád si nektere z nich koupím ;)

 4. Ujfy

  ACW-R mě potěšilo, vypadá, že by s ním mohla být i zábava. U M5K netuším, co si mám myslet, dmg to psalo malý, ale toho chlápka sundal na dvě dávky…
  L86 – nekoupí si to snad všichni, takže s tím budu hrát já (zvuk je boží!) :D
  Co mě zklamalo je sniperka. V anketě s přehledem vyhrála M98B, kterou jsem očekával, ale jen o trochu jiná L96? Díky nechci.
  PS: těším se až přidaj Tar-21, to bude teprv eng dobrá klasa! :D

 5. Denz4L

  Co de dívám na to video, tak vypadají dobře. Stahnu PTE a vyskouším. Nejspíše natočím nějaký ten záběr a hodím na YouTube.

 6. kelnar11

  Tak ta sniperka mě nasrala :D Já se těšil na M98B a oni tam jebnou tohle? L96 s jiným skinem… No ale PTE nemám tak bude jenom takový amatérský názor podle videí.. a doufám že přidají i M98B :D jinak ACW-R vypadá dobře a má taky dobrý zvuk, ale jestli chcou aby to byla zbraň úrovně 28, tak podle videa se mi zdá že má trochu slabej damage na dálku max 20 hp… přidal bych aspoň 3 bodíky k poškození a je to fajn.
  L85: hnusnější a slabší verze M60 :-) jedině se mi na ní líbí zvuk. Ta dlouhá hlaveň tu zbraň úplně zprasila :D
  MP5K: To poškození na dálku :D Ale celkem je zajímavý že je to dávkovací zbraň.. A ty drobné úpravy jako lepší spotování je dobrá věc…
  Doufám, že EAsy neudělá to co má ve zvyku: Něco udělají a pak rok na hru nešáhnou.

  • Leqi

   sa stav ze ked to bude v plnej hre tak budu vydavat balickys tymito zbranami

 7. petas8

  A sakra! L86 kope doprava! xD :/ :D

 8. Jezichlup

  No tak první dojem že ACW-R je něco jako Scar-l, ta snipa je podle mě mix GOLu, L86 no lidi určitě budou mít přehnané představy, ale podle mě tomu tak není a MP5K zajímavé dávkování, alejak už je psáno ve článku i 93r je lepší

 9. patronapv

  konecne !!! ale ta m5k jestli bude tak dobra jak v bf 3 tak sem v ….. :D uz se tesim :)

 10. killer_killer9

  Tak zbraně vypadaj zajmavě až na tu slabší a hnusnou l86ku:D

 11. Gřupik

  Ten Turek nevypadá vůbec špatně :)

 12. SOVIETMEN

  ja si l 86 kupim sa my paci

 13. machi123

  Ďalšia zbraň na medika ,ktorá ničím neočari .Mali spraviť konkurenciu mg36

  • kelnar11

   To by pak byla trošičku nuda ne? :-)
   Ale tyhle zbraně měli udělat hned od začátku hry, ne že narvou super zbraně, které jsou prostě nejlepší a už není cesta, jak vytvořit lepší aniž by byla OP… zdrželi by se tím toho nerfování.

 14. machi123

  Acw-r je fakt pekne a celkom slušné…o čosi lepšie ako scar,jng niečo ako l96 s menším bulletdrop-om sa mi tak zdá,l86 odporný vzhľad a neočarí a keď som odskúšal l86 tak som už fakt nemal náladu na mp5k.
  Jedine čo by stálo za hriech je acw a jng. :)

 15. Frenk98

  L86 … no tak tim že to nebude takový zabiják jako L85 tak ji chci ještě víc … Pokud bude horší než MG36 popř. M27 IAR tak ji rozhodně koupím … Nemám potřebu hrát za Medica alá Snipera L86 jakožto Assault alá Sniper L85 :)) Určitě +

 16. Ignor

  a beztak na to bude další zakázané OPčko tak na co kupovat….

 17. radek2707

  Na EA Official serverech tu nebude zakázané.

  • Ignor

   já myslel jako na normálnim serveru víš,kde hrajou hráči a ne noobky…i když ono to je asi stejný…

 18. Tribon

  Sorry, ale ať jsou už do háje…. Čekám na tu L96 jak blbec a nakonec je to jen další shit…. :/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *