Tipy a triky od Thea #1 – Jak rychle expit, aneb využíjte Mortar Strike

Moudro

Jak se říká v kartách: Rozehraj si dobře hru a máš vyhráno, vše jen záleží na tom, jak ji rozehraješ.

A přesně toto platí i v BF Play4Free. BFP4Flogo

O co jde?

Určitě někteří z Vás mají povolání Sniper, nadávají na Mortar Strike ( po zbytek článku jen MS) s boostrem a když je sním někdo zabije, tak se odpojí a hledají nový server. Ano, taky se mi toto stalo, ale teď se zeptejte sami sebe: Proč to nezkusit taky?

Skóre s MS sou ohromné… A co z toho plyne? MS s boostrem je věc přímo dělaná na lehký „exping“ a taky na vydělávání kreditů! Někteří z Vás si teď řeknou: Nemám Battlefunds, nemůžu si to dovolit. Ale ano můžete! Za 1500 kreditů se tento booster dá koupit, tak toho využíjte!

V tomto příspěvku vám ukážu jak rozehrát hru s MS a také pokud ji dobře rozehrajete jak pokračovat…

To, co Vás zajímá a chcete vědět

Jak jsem řekl: Musíte si dobře rozehrát karty ==> Využít začátku hry

Pokud začínáte na bodu A, mužete zabrat vlajku A ale potom hned utíkat na místo které vidíte na tomto snímku:

BF-MS-Theo

 A teď už stačí jenom vzít MS a namířit ho na sloup zdi, který vidíte zde na snímku. Díky tomuto získáte 1000-1500 skóre hned na začátku hry!

 

Pokuď začínáte z bodu B, tak v tomto okamžiku si nemůžete dovolit jít a vzít vlajku, ale pokud uděláte to co Vám zde  napíšu může se Vaše skóre pohybovat hned ze začátku okolo 1500-2000.

Stačí proběhnout vlajkou D a doběhnout na toto místo.  Jak jsem již psal, nesmíte čekat a brát D vlajku! Jinak to nestihnete!

 No a nyní jenom namíříte MS na boční stěnu garáže skrz benzínku a po dopadu máte jisté skóre na začátku 1500-2000!

Tak toto by bylo rozehrání hry a nyní si něco povíme o tom jak to dopadne když tuto hru takto rozehrajete. Pokud se Vám toto povedlo, měli by jste vlastnit 3 vlajky a vaší nepřátelé by se měli „ressovat“ na své jediné vlajce. Co z toho plyne? Asi víte co tímto chci naznačit. Ano, máte všechny nepřátele na jednom místě a MS o síle atomovky.

Pokuď Vaši nepřátele vlastní jenom vlajku A, je nejlepší svůj MS směřovat zde:

A pokud Vaši nepřátelé zabírají vlajku D:

Tento „respawnkilling“ není zakázaný, hráči sice toto nenávidí, ale stejně se to dělá.

Díky tomuto se dá za každých  40 sekund kdy se Váš MS znovu nabije ( na nejvyšší úrovni ) dá nahrát kolem 1500-2000 skóre.

Proč jsem na tomto místě a ne na jiném?

Když hlídáte vlajku z bodu A máte před sebou hozený radar, a můžete vidět kdo se snaží dostat do „garáže“ ( bod B ) z levé strany přes „tunel“ v budově, a nebo malou uličku zprava mezi budovami.

Toto Vám přináší další body.

U vlajky D je již více míst, kde se dá efektivně hlídat, takže zde jenom názorná ukázka kde nejefektivněji házet váš Mortar Strike

Závěr

Doufám že se Vám tato rada hodila, a v budoucnu můžete očekávat více takovýchto návodů.

Samozřejmě je toto věc a otázka vkusu,  zdali použít MS či ne, ale studio EAsy nám zde přineslo velice mocnou zbraň kterou využívá hodně lidí, a zde je otázka zdali ji nevyužít, nebo spíš zneužít taky, protože tato zbraň bude v dalším z update upravena, jelikož je moc silná. Ale za účelem rychlého „expu“ je toto výborná zbraň. Sám sem ji použil ale jak na fotkách můžete vidět, už se v mých „hotkeys“ nenachází, protože MS jenom kazí hru, a nechci ji kazit více. Jenom sem udělal to, co sem Vám v tomto článku popsal.

Doufám že jste si z toho něco odnesli, diskutovat můžete níže a přeji „lovu zdar!

 1. Johncze (admin)

  Vítám Thea v našem týmu, doufám, že bude webu přínosem a dočkáme se dalších výborných článků jako je tento. Díky

  Jinak k Mortar strike (boosted): zabanovat všechny, co s tím otravují :) Hra je pak téměř nehratelná.

  • Theo Autor příspěvku

   S tím MS souhlasím :D …Jinak díky ;) a doufám že se ostatním článek líbí…

   • blackwolf622

    Preto hram len Karkand alebo oman kde sa furt supne na BASE zoberem hamika a capem zrazat oznacovatelov ,pri tej cinosti som sa krasne naucil jazdit s HUMWE na centimetre v zakrutach a s APC driftovat xD

    • Theo Autor příspěvku

     Tk tady jde hlavně o exp, protože ten MS sám o sobě je „buglej“.. TKže se hodí spíš na exping, jestli tě to sním baví hrát tk to je jiná kapitola.. Já si radši zastřílím než používat MS normálně..

 2. Gřupik

  Teda Theo máš to sepsaný opravdu hezky, nicméně je tu pár „ALE“:
  1) nechápu, proč radit něco, co sám člověk odsuzuje … ale nakonec proč ne, vždyť je to jedno.
  2) tím, že někam shodíš MS a vyvraždíš tam všechny enemy, se ta vlajka ještě neobsadí. Hru můžeš rozehrát jak chceš, ale pokud nemáš schopný spoluhráče, tak je to marný. S čím souvisí další věc a to, že MS ti určitě přinese expy, ale u creditu žádnou jistotu nemáš.
  3) já to nezkoušel, už z principu, takže tohle je spíš dotaz. Já totiž nevím, jak se to počítá, ale 2000 xp na jeden MS? Když dám 100 dmg + 1 kill = 150 xp za jednoho zabitýho. Pokud mám dát 2000 xp na jeden MS, znamená to, že musím zabít 13 protivníků (a to ještě za předpokladu, že mají všichni plný HP), což je prakticky celej tým, takže se ptám, je to kravina nebo se to počítá jinak?
  A na závěr: všechny tyhle rady jsou většinou k hovnu, jediná dobrá rada zní: „nečum a mazej pro vlajku, nikdo jinej ji za tebe nevezme!“ …. áááá SMRT mortar strikerům! :-D

  • Theo Autor příspěvku

   1, Mortal Strike bude upraven, nebude takový jaký je teď tak proč nedat příležitost hráčům toho využít/zneužít.
   2, Ano záleží na týmu, ale pokuď máš tým aspon trochu dobrých lidí tak tato strategie funguje ;) Stačí aby drželi pozice.. Ale najdou se takoví co seberou poslední vlajku a tím toto padá a musíš jít obsadit znovu svoje vlajky..
   3, Ohledně skóre tam je napsané rozmezí. Je to od 1500-2000, abych popravdě řekl minimum je 1200. Ale musíš mít MS na max a s boostrem, tyto hodnoty jsou dělané pro MS s boostrem a na maximálním levelu.
   4, A ohledně toho k čemu to je. Řeknu to takhle, BFP4F hraji od closed bety, hráči mě nenávidí,ti co semnou hrají mě „milují“ a vysloužil sem si mnoho přezdívek. Pohybuju se v předních příčkách skóre a není to kvůli MS, ale je to věc každého, já tu dávám jen pár rad které Vám můžou pomoct… Mě se díky tomuhle podařilo udělat max level ( 500k-600k exp ) za necelý den…
   Je to každého věc jak tu hru bude hrát, toto je jenom ukázka toho jak si na začátku udělat 0-1200 skore, a pokud se dostanete do fáze kdy nepřítel má jednu vlajku, tak jak si udělat skore další…
   Pro ty co se jim to líbilo, přijde další tutorial v neděli, kde se bude rozebírat Basra…

 3. Theo Autor příspěvku

  A ohledně toho moudra: Nečum a mazej pro vlajku… No, někdo rád hraje na to aby měl co nejméně umrtí ale nejvíce killu.. :D Třeba 32/4… :D s tímhle přístupem by to nešlo.. :D

  • Gřupik

   To je bohužel pravda, já osobně tyhle týmový antihráče přímo nesnáším. 32/4 vypadá opticky opravdu pěkně, ale k čemu to týmu je, když ten člověk nebyl schopnej zabrat jedinou vlajku? Co já mám zkušenosti, tak vyhrává tým, kde sou lidi, kteří se „nebojí“ umírat.

   • Theo Autor příspěvku

    No on člověk může zabírat vlajku a mít i takové skore… :) Stači si nehrát na ramba ajít nato takticky… Věř mi zkoušel sem toho ramba jak sem si koupil usas :D … a opravdu, 32/4 to nejde.. :D takže pěkně pomalu, odstranit nepřítele, zabrat vlajku a bránit.. lehké

    • Gřupik

     Taktickej problém je v tom, že dokud se nezabere ta vlajka, tak se tam ti nepřátelé budou pořád respawnovat … já teda toho „ramba“ zkouším s pistolkou a jde to, věř mi ;o) … teda samozřejmě když nehraješ na to pitomý skóre.

     • Theo Autor příspěvku

      Tk ono záleží jestli člověk zabírá ty vlajky které jsou aktivní na respam, nebo ty co jsou neaktivní, když to porovnám k basře tak když má nepřítel C a D je jasné že se ressujou na C, tak se lépe zabíra D… Jako máš pravdu nic neříkám ;) Já preferuju ten styl že třeba zaberu D a prostě hlídam ho, hodím radar a koukám ke kdo běží a sejmu ho… a jakmile už jich je moc stahnu se, necham je apak zas zaberu.. Ale, tohle člověk musí vědět.. ti kdo to neví tak … ej ted si mi dal nápad na nový článek :D díky ;) Každý má svůj styl ale obdivuju tě s pistolkou, ja nablízku preferuju radši brokovnici.. je jedno jakou…

  • killerJAZOman

   to jo no
   jakej koliv booster je libovka granade boster ubírá tanku po 200healt

   • Theo Autor příspěvku

    Boostry sou volovina, stim souhlasim ;) ale oni je pryč nedaj… proč by to dělali když na tom vydělávaj..

    • killerJAZOman

     no ne tak za 700 c si to na den nekup
     kámo to je vyborny

     • Theo Autor příspěvku

      Jo to ti neberu, za tu cenou jsou dobré, ( není to nahodou 1500? ale to je jedno..) ale boostry tuhle hru ruinujou… :) Můj osobní názor…

 4. Fercik

  ten booster na MS neni zas tak na nic s nim a mensov pomocov M110 a saigy som dal 57/4 :D a to na Sharqi :P

 5. Johncze (admin)

  Zrovna včera, krásný příklad, jak to nemá vypadat. Polovina nepřátelského týmu reconi + samozřejmě MS s boosterem, prostě lahůdka. Byl to Karkand a člověk, pokud chce zabrat B musí jít na to otevřené prostranství, hned potom vás ale zasype x MS, to samý vlastně platí i pro ostatní vlajky i na ostatních mapách, to pak nemá cenu ani hrát, když to je schopné zničit i APC… když pak napíšete na chat, vyhodí vás, protože admin má MS taky :/ prostě konec, paradoxem ale je, že jsme vyhrávali, ale stálo to zanic.

  • Theo Autor příspěvku

   Jn, šak ono se to změní.. :) ikdyž nevím kdy ten new update příjde… Psali na foru že to změní v novém update ale kdy ten příjde to se neví…

   • selda

    No mohl by 24. a pekne s novou mapu :)

    • soldierXXXX

     Mám 3 tipy co by na vánoce mohli dát:1.nová mapa (ta by byla nejlepší),2 nějaký malí battlefunds (asi těžko a když tak bude zas jen 200),3 credit booster na 1 den (ale pochybuju že by někdo proseděl vánoce u battlefieldu).Ta mapa by byla nejlepší :D .

 6. subp

  Diky za navod, MS booster som si onehda kupil na 2 vecery po sebe a prisiel viac-menej k tym istym miestam kde ho pustit. Este vacsie peklo to je samozrejme v Sharqi, tam sa da chytit na B aj cely tim.

  Je to hnus, ale aspon teraz viem efektivnejsie pouzivat nenaboostovany MS a ziskat tak 2-3 killy. Je vtipne to pustat na tanky a APC a vidiet ako zdrhaju :-) Co je samozrejme volovina, pretoze pred boostnutym MS (ak je spravne zamiereny) tank ani APC neutecie a nenaboostovany ich neznici.

  • Theo

   na Sharqi budu dělat článek nejspíš dneska k večeru, tak si můžeš zase počíst a získat pár rad ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *