Tipy a triky #6 – Jak správně používat protiletecké rakety (AA)

Během hraní v Omanu si nelze nevšimnout, že mnoho hráčů neví, jak používat protileteckou zbraň (Anti-Aircraft / AA turret), které jsou rozmístěny na obou domácích základnách a bodech A, B a D a přitom je to jediná rychlá a účinná obrana pro pěchotu. Přečtěte si proto dnešní díl seriálu a naučte se novým trikům.

Základy používání

1. Nejdříve zamíříte na cíl (pouze vzdušné cíle je možné zaměřit)
2. Při zaměřování uslyšíte vysoký přerušovaný „pípavý „zvuk – píp – píp -píp… – během tohoto nestřílejte!
3. Jakmile je letoun „napevno“ zaměřen, ozývá se táhlý zvuk – pííííííp
4. Jakmile budete mít čistý výhled, vystřelte hned po sobě obě rakety na zaměřené letadlo (není třeba ho pak stále sledovat zaměřovačem jako u TOW)

Co udělá pilot

1. Varovný zvuk mu ohlásí zaměření, tak tedy počká až bude zvuk táhlý (je zaměřen a už se k němu blíží raketa), tak vypustí světlice jako návnadu a případně provede nějaký úhybný manévr
2. Takto se vyhne střelám a co nejrychleji zmizí z vašeho dostřelu a z druhé strany na vás později nalétne a shodí pár bomb

Taktiky

1. Donuťte ho, ať vypustí návnady (během toho nemá smysl střílet), počkejte až dohoří, opět ho zaměřte a vystřelte
2. Střílejte až na co nejkratší vzdálenost, je tak větší šance,  že ho trefíte (samozřejmě dříve, než na vás svrhne bomby)
3. Nejdříve na něho vypalte jednu raketu, to ho donutí vystřelit světlice až dohoří, znovu ho zaměřte a vystřelte druhou raketu
4. Nejlépe se trefuje pokud letí po pomyslné přímce od vás nebo na vás (protíná vás)
5. Zkuste předvídat, kde se pilot objeví podle momentálního stavu na bojišti apod.

Vylepšení

Také můžete vystřelit dříve, než se stačí cíl plně zaměřit a zamířit zhruba požadovaným směrem a nebo střílet přímo naslepo, ale šance něco trefit jsou velice malé a záleží tak na vašem štěstí a odhadu.

Stále také sledujte minimapu, kde můžete vidět přilétající letadla a případné pěšáky, kteří se snaží obejít mapu po okraji a napadnout vás zezadu (hlavně v bodě A).

Uvědomte si, že piloti většinou moc dobře vědí pozice AA zbraní a tak je také často kontrolují a čistí (čti bombardují), proto je před použitím AA dobré zjistit, zda je čistý vzduch (doslova), aby vám hned sekundu na to nespadla bomba na hlavu. Prostě počkejte až na dané místo shodí bomby a hned potom naskočte dovnitř a sestřelte ho zákeřně zezadu.

Poznámka pro inženýry: AA turrety lze také opravovat pomocí nářadí!

A pro assaulty: pokud si vedle AA věže položíte bedny s náboji, budete přebíjet mnohem rychleji a budete schopno střílet rakety téměř hned po sobě, doplňování však také rychleji spotřebuje náboje v bedně.

Přeloženo a doplněno z návodu od Pvt.Parts.

Pokud máte i vy nějaké tipy nebo připomínky podělte se o ně s námi v komentářích.

  1. WARRIOR_CZ

    To s těma nábojema sem nevěděl. Určitě vyzkouším :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *