Střípky aneb co se chystá

Včera navečer se odehrála menší seance, kde tvůrci odpovídali na otázky vybrané přímo od hráčů, kompletní téměř 2 hodinový záznam si můžete pustit nebo spíše poslechnout na twitch.tw a jelikož času je málo a je drahý, níže najdete hlavní informace, které byste určitě neměli přehlédnout, jelikož odhalují celkem hodně z dalšího vývoje hry a aktuálních plánů.

Zbraně a jejich vybalancování

Aktuálně se jedná o hlavní činnost týmu a má největší prioritu – nové zbraně a vybalancování těch stávajících.
Vybalancování postihne všechny třídy, ale první půjde na řadu assault třída.
Jako první jsou víceméně potvrzené zbraně L85 a Famas, dále se určitě změna provede u MG36 (menší poškození, větší rozptyl) a QBB  (větší rozptyl).
O +3 nepřijdeme a ani žádné nové nepřibudou, změny totiž nebudou tak drastické jako v minulosti, ale některé +3 budou také upraveny.
Dojde nejen ke zhoršování  zbraní, ale u některých kousků i ke zlepšení (např. AN94 +3).
Změny budou nejdříve testovány na PTE, toho už bychom se měli celkem brzy dočkat, příští víkend.
Výhodný balíček s L85 se nechystá.

Na pistole se také dostane – ohledně vybalancování.
V budoucnu se možná u pistolí dočkáme i něčeho podobného jako u primárek – vylepšení.

Mapy a herní módy

Žádná nová mapa nebo rush převedení se momentálně nechystá.
Dřív než novou mapu bychom mohli očekávat nový herní mód – nejpravděpodobnější je Capture the flag případně Search and Destroy.
Noční mapy se také nechystají, ale pokud by na nějakou v budoucnu mělo dojít, půjde spíše o novou mapu, než úpravu stávajících.
Případné nové mapy budou opět spíše převzaté z BF2.
Nežli nová mapa, dočkáme se spíše předělávky na rush mód.
Avšak nová mapa by měla přijít dříve než se všechny stávající předělají pro rush.

Ostatní

Do konce roku by se ve hře mohla objevit úplně nová věc – squady.
Uvažuje se o větší motivaci pro získání vyšších úrovní – například některá vylepšení dostanete při nové úrovni.
Do hry určitě přibudou nové optiky a zaměřovače, stejně tak další skiny, ale nebylo řečeno kdy – problém je udržet stále stejné minimální nároky na počítač a zároveň přidávat další obsah.
Někdy, možná, se dočkáme přidávání uživatelsky vytvořeného obsahu – jedná se především o mapy (hodně vzdálená budoucnost).
Aktuálně je v hledáčku také něco jako větší možnosti nastavení herních serverů – bez vozidel, letadel apod. – záleží jak se na to budou tvářit poskytovatelé serverů.

Zombie mód? Nebude.
Commander mód? Nebude.

Do týmu se dostal člověk, co má za úkol zatočit z verbeží jako jsou aimboteři a další pakáž, takže můžeme očekávat nějaké zlepšení i v tomto směru.

Čerpáno z textového přepisu od hráče Pellets na oficiálním fóru a z vyjádření vývojáře VitalBullet.

 1. radek2707

  :D :D uz se těším ze oni neco dělají :D :D to je zázrak :D :D

 2. Deerp

  zajímavé :), vybalancovani určitě potěší :D

 3. Deerp

  btw: pokud ma dojit k vylepseni nejakych zbrani jako uvedeny priklad- an-94+3, neznamenato ze bude znovu moznost koupeni plus 3 zbrani?

  • Johncze (admin) Autor příspěvku

   Určitě ne, tady jde jen o to, aby nějaká zbraň příliš nevyčnívala nebo nezapadala, jak je tomu teď.

  • Ujfy

   +3 nerfovat podle mě nebudou. Vědí jaký odliv hráčů by to způsobilo…aspoň tak jsem to pochopil z fór…

 4. Jezichlup

  Jejda to je tak hezké, až jim to už nevěřím.. Vždycky když měli super nápad tak z něj sešlo.. takže v už jim moc nevěřím, ale naděje umírá poslední.. a jelikož se zase něco málo děje tak nějaký střípek naděje tady je..

 5. Jezichlup

  Jejda to je tak hezké, až jim to už nevěřím.. Vždycky když měli super nápad tak z něj sešlo.. takže v už jim moc nevěřím, ale naděje umírá poslední.. a jelikož se zase něco málo děje tak nějaký střípek naděje tady je..

  • Jezichlup

   uuups.. zapnutý dvojklik na myši SORRY.. :D

 6. JoYoo

  o 45 min. AKCIA!!!

 7. radek2707

  jaka ,

 8. lejzy

  To je dobře že udělají něco, cokoliv… s těma hnusnejma aimbotrama :D, poslední týden jejich počet nehorazne stoupl :D

 9. KICKASSault

  super zprávy v celku

 10. attihonyi

  jj správa potešila ale jak praví boží-chlup EASY sú nevyspytatelné

 11. TrauTenBerk

  Ahaa :D Takže oni na nás celou dobu kašlou jen proto aby to šlo spustit na nějaký halušce :D Jak ohleduplné :D :D

   • lejzy

    :DDDDDDD anoo na ty co nahazuji klikou compl tak je treba se na ne vysrat :DDDD

  • Jezichlup

   no a stejně jim to nefakčí podle požadavků.. na notebooku kde by to mělo jet celkem v pohodě mi to nerozjede ani na Super low.. A internetem to nebude, starými ovladači taky ne, takže stejně to dosrali.. A přijde mi to jako blbej argument k tomu, že se jim prostě nechtělo..

 12. radek2707

  Ja uz dva mesice přemýšlím co tam dělají a nic me nanapadlo a teorie ze nic nedělají protoze chcou nenáročnou hru je blbost

  • Johncze (admin) Autor příspěvku

   No když vezmete v úvahu, že se musí starat o 5 her najednou a navíc mají příkazy ze shora, na co se mají nejvíce zaměřit… třeba teď to poslední dobou byl BF Heroes, teď se zase pomalu dostává nahoru BF P4F
   a k těm starším sestavám: ono spousta lidí hraje toto díky menší náročnosti než BF3 a tak si přece neodstřihnou nějakou velkou část hráčů, potencionálních platících zákazníků :)

   • kelnar11

    Tak neříkám, že by tam měli dát Frostbite 2 engine :D ale jak říká Ježichlup: Blbá výmluva..
    Prý že lepší skiny engine neutáhne… Znám aspoň 3 hry, které jsou na tom hůře a mají tam skiny na zbraně, lepší pohyby vojáků, lepší fyziku… Ale zase nejsem takovej expert, kterej tomu rozumí :D

 13. radek2707

  takze 5 her rovna se z peti her prijem a 1 hra rovna se prijem z jedne hry takze to vyjde na stejno jestli 9 nebo 3 protože každý hra si plati sve zamesnance/vyvojare/kompy atd.

  • Johncze (admin) Autor příspěvku

   to by byl něco jako sen, 1 studio uživí 1 hra

 14. radek2707

  A proc ne ?

 15. Uctik

  Když jsem si přečet Zombie mod nebude tak jsem se rozbrečel .. :( To by byla neskutečná sranda :D

  • kelnar11

   Zombie jsou dneska ve skoro každé hře, a už mám na to pomalu alergii…Furt ta stejná písnička: Vypustil se virus/bouchla atomovka a zmutovali lidi a zvířata v krvelačné bestie ty a banda šmoulů jsi přežil v jádru děje a musíš se prostřílet hordami zombie do bezpečí… Naopak já jsem za to rád že nedali zombie.
   Ale bral bych aspoň základní model destrukce: Tzn, že tank se mi nezničí o plot, nebo betonovou zídku ale přejede to, šlo by zničit ty betonový barikády popř. srazit nějáký malý stromek, ohlodat kulometem rohy budov… ale toho se dočkám asi jenom v BF3 a BF4

   • Jezichlup

    A BF bad company 2 je to taky.. miluju ten pocit když sniper kempí v okně a prásk RPG rozstřelí půl baráku.. :D :D

    • kelnar11

     Bad company 2 jsem hrál single-player a už tam jsem chytal lagy :D Ale dobrá byla ta mise jak jsi někde v Rusku (nebo kde… prostě tam byla tuna sněhu a hory) přiletěl v černém jestřábu a tím rotačním kulometem rozstřílel všechno na sračky :D

     • Jezichlup

      JOO!! Black Hawk a celej Sqad do něj a jste v mutiplayeru králové, tedy na papách kde je Black Hawk :D :D

     • kelnar11

      Jak se ale dívám na BF3 tak vůbec nechápu jak piloti můžou vidět hajzla se stingerem/javelinem nebo AA vozidlem :D já bych vzlétnul a natočil by se Black hawk down 2 :D

 16. Tribon

  Nejsem si moc jistý, aby se u LMG Light Mashine Gun snižovala dmg… Kope to jak prase je to nepřesné a zoom trvá sto let… Už teď LMG dělají dmg jak lepší SMG (G53)…. To si zas pár chytrých hlav sedlo a podělá co může :D No jsem zvědav…..

  • Jezichlup

   G53 se ve hře chová téměř jako LMG.. kromě času na zoomování a počtu nábojů.. :D

  • kelnar11

   Heh jediné LMG které kopou jak svině jsou RPK,M60,MG3 :D zbytek se dá ukočírovat na dálku :D Jinak bych těm co mají MG36, M27, QBB zvýšil rozptyl/zpětný ráz… v tomhle s vývojáři souhlasím

    • kelnar11

     no s tactical pažbou to lze ukočírovat :-) Vtip je v tom to nechat rozestřílet a s M145 střílet dávkou po 1…. Ale M60 je podle mě vybalancovaná a stejně tak jsem nedávno zkoušel M240B taky bych na ni nic neměnil….

 17. Marek Hamran

  konečne správne rozhodnutie, keď sa jedná o famas,l85,mg36
  (ale rpk-74 je podla nma naj zbraň pre madika)

  • SUPERMARIO555

   rpk 74 wtf?? radsej M27iar ;)

 18. MartinBenz

  Koupím si fundy a budu šetřit na prak, oštěp, luk, samostříl, katapult popřípadě trebuchet, protože až vše začne kopat, jak vy chcete, tak se vracíme do doby ledové.

  • kelnar11

   Ale je naprosto správné, když si pár “vyvolených“ koupí kapesní nukleární zbraň se kterou je neporazitelný jak na 20 metrů tak na 200 a naprosto s ní zneváží hru a zničí zábavu. :-) Raději kameny a luky a zapotit se u toho :-)

     • kelnar11

      btw: máš tu asi chybu mizí tu moje 3 tečky za výrazy jako teď: … zase Opera :D No na OG mají/chtějí nové pravidlo: zakázat C4 na vozidla… nevím jak se mám k tomu postavit, ale asi mi to vadit nebude.
      Jinak některá pravidla jsou fakt ujetá.. sice těch serverů je málo ale vyplatí se tam vlézt :D

     • Voky0077

      Viděl jsem i servery se zakázaným knife killem ;) :D

     • I.JD.Sniper.I

      Co takhle, když je na serveru zakázaný granát :D

 19. MartinBenz

  A ještě něco, kameny, na ty jsem úplně zapomněl….

 20. radek2707

  nejhorsi pravidlo je ni killing/no captured flag nejak tak jsem to nekde videl

 21. Tribon

  Jako se srovnáním s jiným class je medik na hoven krom lékáren…. Jako zoomuje pomalu a ta DMG u zbraní taky nejní moc nic… Jsou to Lehké Kulomety, což si asi v EA neuvěomují… Když už teda ANO recoil up, ale zas za nějakou DMG… L85 je asi nej zbraň a Famas zbraň pro haluzáky… MG36 byla jediná, ale už tak často ostrouhaná. Vím to hlavně proto, když ji čas od času vezmu do pracek a vidím, jak se ta zbraň zhoršuje s každým up“down“datem :D

  • Radek2707

   A zapoměl jsi na pozitiva medika : hodne nábojů , svetlive ozivovaci schopnost-defibrilator, dlouha životnost vojáka , dokáže udržet skupinu živou atd.

  • Ujfy

   dokud neudělají funkční bipody na kulometech, budou to pořád jen lepší útočný pušky :D

   • kelnar11

    No medic s MG36 je čisté zlo :D zabije ho snad jenom sniper… KULOMET má pásový zásobník a má právo si říkat kulomet… Ne jako MG36,XM8,M27,QBB kde mají zásobníky bubnové, nebo normální jako útočné pušky (podle těchhle zásobníku poznáte u medica OP zbraň) tyhlety jsou útočné pušky.
    Není lepší pocit než se postavit s M60 a pokropit všechny full-autem až do posledního náboje v pásu :D

 22. Uctik

  Vylepšení sekundarek? Už to vidím… Deagle s reddotem :D

  • DANGER_x3

   Raději REXíček s M145 :P

  • Ujfy

   ono v dnešních hrách je to docela běžné…viz ghost recon online.

 23. EA_CzechBoy

  Mohly by vylepšit ak-47 protože ta přesnost je na nic..

 24. Pepa.Z.Depa

  Přesně

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *