Strategie #1 – Oman + US

1. díl seriálu strategií, které vám mohou dopomoci k drtivému vítězství  nad protivníkem.

Varování: k úspěšnému provedení většiny strategií je nutná týmová hra!

Dnešní strategie je pro mapu Oman a americkou armádu (začíná na letadlové lodi). Přeloženo (+ mé drobné úpravy a „vylepšení“) z ofic. fóra od hráče Krystoph.

Začátek hry

Dostaň se co nejdříve z lodi. K dispozici jsou lodě, APC (ve vodě) a na palubě 2x Apache (útočná helikoptéra) a transportní helikoptéry. Do 30 sekund by všechno mělo být ve vzduchu (na vodě) samozřejmě plně naloženo, nikdo nezůstane na lodi!

Piloti Apachů: nesnažte se zabírat vlajky (jste pouze 2), jste v útočné helikoptéře, takže vaším úkolem by měla být ochrana transportní helikoptéry – to znamená postarat se o nepřátelské Mi-28.

Piloti Blackhawků (transportní helikoptéra): Samozřejmě leťte pouze naložení. Rychle a nízko. Co nejrychleji leťte zabrat bod A (pokud jste naložení půjde to rychle – 5 lidí). Jakmile bude A vaše, opět co nejrychleji zaberte body B (TOW a AA) nebo C (pouze TOW, ale výhodnější poloha).

Piloti F-35: Hlavně rychle vzlétnout. Vaším úkolem bude co nejrychleji rozprášit protiletecké zbraně (AA) na bodech B a D, aby neohrozily helikoptéry. Pak se postaráte o ruské MiGy. Je dobré se naučit, jak účinně bombardovat.

Ostatní hráči: Určitě nezůstávejte na lodi. Pokud vám uletí helikoptéra, rychle naskočte do lodě a upalujte směrem na souš. To, že budete stát na lodi a čekat na letadlo nikomu nepomůžete. Mimochodem, nechte pilotování někomu, kdo to umí, nejlépe inženýrovi.

 

Uprostřed hry

Pokud vše funguje jak má, měli byste držet alespoň bod A a ideálně B nebo C (oba?)

Piloti Apachů: Jestliže děláte dobře svou práci, tak mezi pomyslným trojúhelníkem ohraničeným body A,B,C by neměl být žádný tank ani APC. Pokračujte v kontrolování a případném ničení míst s AA a ničením všeho velkorážního a nebezpečného v dohledu- ochraňujte vaše spoluhráče. Při vážném poškození se rychle otočte na základnu pro opravu tak, aby vždy ve vzduchu hlídkoval alespoň 1 Apach.  Dejte si také pozor na zákeřné snipery s automatickými puškami (hlavně SVU-A)

Piloti Blackhawků: V tomhle momentě se z vás stává přepravní prostředek a jakási rychlá jednotka pro zabírání bodů. Pokud je to možné, dostaňte na palubu 1-2 hráče ke kulometům. Snažte se schovávat za budovy, stromy, jelikož jste v helikoptéře můžete se na jednotlivá místa rychleji a bezpečněji než pěchota, tak toho využijte. Je dobré hlídat linii mezi B a C pro případ, že by je ruská strana zabrala (chtěla zabrat), jejich snahu můžete rychle zhatit pomocí kulometů na bocích (to samé platí i pro bod A). Lítejte nízko, abyste se vyhnuli AA.

Piloti F-35: Držte MiGy v uctivé vzdálenosti od vašich helikoptér a bombardujte místa s AA. Také občas zkontrolujte, zda se někteří chytráci nesnaží obejít mapu po okraji a dostat se k A přes pláž.

Pěchota, tanky, APC: Nyní by měla největší bitva zuřit na pomezí mezi body B a C, s tím, že občas zatlačíte směrem k bodu D (nemusíte ho mermomocí zabírat, ale je příjemné mít všechny ;)). Nyní je stačí všechny udržet ve vašem vlastnictví. Po polovině hry, už je pro ruskou stranu velice obtížné zvrátit průběh hry. Medici, assaulti a inženýři by měli spolupracovat a poskytovat podporu (uzdravování, opravování atd.). Pokud ztratíte některý bod, vezměte si několik spoluhráčů a běžte si ho přebrat, nikdy nechoďte sami (zvláště u takto otevřené mapy jako je Oman). Nevadí, že během toho x-krát zemřete, hlavně že splníte úkol.

 

Konec hry

Stačí pouze držet to, co jste získali a nedovolili protivníkovi, aby vás rozhodil. Vždy držte při sobě a spolupracujte. Abych nezapomněl: blahopřeji k vítězství :)

 

Budu moc rád, pokud do komentářů, do fóra napíšete své poznatky, nápady, vylepšení nebo vlastní strategie.

 1. WARRIOR_CZ

  Někdy se my stalo, že v tom druhym týmu sou samý lamy a tak sme zabrali všechny vlajky hned od začátku. A vyhráli sme 1000 / 0 :D A jak se pak krásně bombarduje Base :D A oni tam maj stíhačky i vrtulníky, ale prostě nevlítnou. Prostě čekaj na smrt :D

 2. Kelnar11

  Souhlas pokud se hraje s lamičkami tak polovina zůstane na základně a čeká až se objeví stíhačka, APC, vrtulník nebo tank, zatímco soupeř dělá jen nálety na základnu, má všechny 4 body zabrané a nejde ho už skoro porazit… jinak k těm lodím bych doporučil jako Recon vím, že to vyjde.. když víte, že na A vás už není potřeba nebo vám tam rozebrali tanky, APC atd. tak plujte člunem od letadlové lodi doleva až na okraj mapy a pak směrem k pevnině.. je tam řeka tou proplujte a skončíte mezi body B a D ujistěte se, že není nikdo u vlaku případně sejměte jako prvního toho u AA a pak ostatní a zaberte B, nebo vylezte na jeřáb a sejměte obsluhu AA jak na D tak na B a snažte se zabrat ty 2 body.. je lepší když máte někoho kdo jede s vámi, (nejlíp je kombinace Recon, Engineer, Medic- místo medika můžou být nakoupený injekce a obvazy)

  • admin Autor příspěvku

   1)přesně, když polovina zůstane a ještě k tomu pár blbců začne střílet z helikoptéry do vozidel mám sto chutí se odhlásit a jít na jiný server – pak nemá cenu ani hrát :/

   2)s tím obejitím hlavní linie přes levou stranu mapy je to dobrý nápad :) pak je však potřeba dobrá muška, nebo jak říkáš spolupracující tým – přidám do příští strategie

   • Horyss

    Strategie je to pěkná, ale nejčastější problém je, že si k tobě nenasednou a vemou si radši jiný auto, nebo loď, a nebo čekaj na něco težšího.

    • admin Autor příspěvku

     to ano, klasika v BFP4F – žádná spolupráce… právě proto nemá moc smysl vymýšlet nějaké strategie, pokud nejste parta lidí na „LAN“ párty nebo na VOIP chatu

     • Gřupik

      Přesně tak, tohle je sice opravdu moc pěkná strategie (stejně jako jakákoliv jiná), ovšem pouze za předpokladu, že máš tým složenej z lidí, kteří mají v hlavách mozek, kterej by byli ochotni občas použít … občas je to prostě vážně zoufalý a je jednoduše lepší se na to vys… a jít na jinej server. Obzvlášť mě vytáčí, když nějakej debil sedne do apache a začne střílet do vlastních stíhaček, to prostě nepochopím … nebo to má nějakej smysl, kterej mi nejde do hlavy? … A pak když vidím, jak tam třetina lidí jenom idluje, tak už mi vážně tečou nervy a jaká koliv snaha je naprosto zbytečná … Což mě přivádí na otázku, máte někdo nějakej klan nebo tak něco? A nebo chodíte někam na TS? :o)

 3. admin Autor příspěvku

  to Gřupik český (slovenský) klan je pokud vím zatím jediný – info je na EN fóru – další info se objeví i zde na fóru, snad brzy :)

 4. BunnyKill3r

  Ta popsaná spolupráce se mi moc líbí. Bohužel častěji vidím lidi směřující AA proti spoluhráčům, než aby si vzájemně vypomáhali. Jo jinak, jsem dogfighter a bránění vrtulníků se mi zdá jako hloupost, jelikož podělaný nooby bránit nebudu a ti lepší si poradí sami. Velmi často nalétávám na AA, ale bomby používám pouze na vozidla. Hezký den.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *