Novinka

Špeky ze zákulisí #2 – další kotel informací

Máme tu další nadupaný nášup informací přímo z úst vývojářů, pojďme si říct, co můžeme na Battlefield Play4Free scéně očekávat.

Sice jsem tento článek sliboval na dřívější datum, ale lepší než nikdy, že :) Upozorňuji, že je to zase hromada písmenek bez obrázků :)

Četli jste už?

Špeky ze zákulisí #1

Další směr balancování zbraní

Jako první tu máme informaci od vývojáře HATE, který ve vlákně o snižování účinku pistolí a brokovnic (mimochodem PTE je již offline) prozradil, že už si prochází výsledky dotazníku, který mohli účastníci PTE vyplnit a to ohledně jejich názoru na snížené statistiky. Nyní to zajímavější: následně se nechal slyšet, že až vyřeší pistole a brokovnice, vrhnou se na vybalancování plně automatických odstřelovacích pušek a to směrem k lepšímu. Řeč je hlavně o VSS a SVU-A, které momentálně pěkně „kopou“.

Upravený systém odemykání zbraní

Další oficiální informace pochází od VitalBullet, který ve vlákně Upcoming changes to the unlock system, popisuje změny, které nastanou v systému odemykání zbraní (více o systému odemykání).

Ty by se měly objevit v blízké době.

Systém bude mírně upraven, zbraně tak budete moci odemknout následujícími způsoby:

 1. Klasicky – dosažením požadovaného levelu
 2. Zakoupením za zvýšenou cenu
 3. Využitím supply drop, kde ji získáte natrvalo
 4. Zakoupením sady, kde je zbraň obsažena
S touto mírnou obměnou přichází další změny:
Sady/balíčky/sety/kity zbraní, oblečení a dalších vychytávek za zvýhodněnou cenu, které naleznete v sekci Deals, také projdou menší změnou, dá se říci, že příjemnou.
Pokud totiž nyní nemáte dostatečný level na kteroukoliv položku v setu, automaticky máte smůlu a set je vám zablokován, dokud dostatečně „nenaexpíte“ postavu.
To se v budoucnu změní: V těchto nabídkách totiž nebude na výšku levelu brán ohled a tak budete moci získat zbraň pomocí nějakého setu, ačkoliv byste klasicky v obchodě museli draze připlácet (klasicky dvojnásobek normální ceny).
S dřívějším a dražším odemykáním zbraní při nižším levelu souvisí druhá změna a to, že příplatek se bude odvíjet od toho, jak daleko máte k požadovanému levelu. Bude tedy citelný rozdíl v ceně, pokud si budete chtít například koupit novou odstřelovačku L96 (min. level je 24) na levelu 5, než když vám bude chybět 1 level do požadované úrovně.

Logicky pak také vzniká třetí změna, jelikož nyní máte odemčené i ty zbraně, které jste kdysi měly zapůjčené, ať už klasicky za poplatek, přes nějaký kód nebo jako součást starter kitu a nemusíte se u nich starat o potřebný level. To s nástupem těchto úprav skončí.

Naštěstí nás tvůrci ujistili, že tyto změny nebudou mít dopad na takto v minulosti získané/odemčené zbraně a tento princip se bude aplikovat až od data uvedení těchto úprav do reality.

A ptáte se proč ty novoty? Zde je oficiální vysvětlení:

 • Možnost vydávat zkušební kódy na nově vydané zbraně, předměty – prostě abyste nebyli ošizeni o honbu za vyšším levely a postupné odemykání (je to přece sexy ;) )
 • Možnost i nadále poskytovat starter kity (více o starter kitech) novým hráčům a nebrat jim tak jejich cíle a chuť se zlepšovat (a nebo pořádně platit)

Ještě něco? Ano! Nová mapa!

Pozornost si určitě zaslouží i vlákno After all devs returned to BFH, no love for BFP4F anymore?, kde se do diskuze zapojili i tvůrci a pustili si pusu na špacír, máme tak další útržky do mozaiky.

Jednou menší informací, ale o to možná podstatnější je, že potom, co  z týmu odešlo několik lidí, čítá nyní tým tvůrců BF P4F méně vývojářů než jeho bratříček BF Heroes, tudíž je možné, že nastanou nějaká zpoždění ve vydávání obsahu a vylepšování hry, nicméně se prý nemáme čeho bát a hru nečeká cesta do hlubin zapomnění.

Na druhou stranu dodává, že se naopak možná podaří opravit nějaké chybičky a trochu vybalancovat vozidla dříve, než bylo původně v plánu. Co to může znamenat? Nechme se překvapit.

Další informací, která možná potěší především mediky, je, že se Diwan, tedy jakýsi vrchní grafik,  podívá na velikost optiky M145 na LMG a nejspíš se dočkáme jejího zmenšení, abychom měli lepší výhled.

Ach ano, zmínil jsem novou mapu. Bude, to je jisté. Už se na ní pracuje, to je jisté také, ale další informace jsou pouze útržky, některé se objevily na fóru a pár dalších HATE utrousil při hraní na PTE:

 • Je možné, že mapa bude naprosto nová – tedy žádná kopie z Battlefield 2
 • Bude se bojovat pouze na zemi
 • Tudíž jeepy a sem tam APC – něco ve stylu Mashtuur a Karkand
 • Jedním z důvodů proč si nezalítáme, je údajně množství stromů na mapě
Není toho mnoho a ani to není 100%, takže můžeme pouze vyčkávat, co na nás mají tvůrci připravené.

Upravené zaměřovače

Tato informace je stará teprve pár hodin, jedná se o obrázky ukazující drobnou kosmetickou na zaměřovacích křížích optik Holosight a M145, úprava bude součástí příštího updatu hry (kdy ten bude není známo). Úpravy jsou možná drobné, ale podle obrázku to vypadá, že povedou k mírnému zpřesnění, takže proč ne.

Holosight nyní | po updatu

 

M145 nyní | po updatu

Videojednohubka nakonec

Nakonec jedno kratší video, které nabízí jeden způsob řešení, kterak zkazit chuť stat-padderům (ti, co uměle získávají zkušenosti). Ono jim stačí dát ban :)

Stačí to přeskákat až na konec.

 1. Voky0077

  Díky za info ;)

 2. Johncze (admin) Autor příspěvku

  Koukám na to, paráda :)
  Tohle sepíšu až se vrátím domů… jinak jsem získal pažbu a pak UMP na 7 dní :)

 3. UjfyKiller88

  Mapa s hodně stromy…expy na sniperovi se budou hodit… ;)

 4. Pingback: Vyzkoušejte set od grafika Diwana : CZECH Battlefield Play4Free

 5. Pingback: Špeky ze zákulisí #3 : CZECH Battlefield Play4Free

 6. Fastyx

  ZO supply dropu mi ostane na forever M145?

 7. dokturekcz28

  prozraď to

 8. UjfyKiller88

  :D :D :D

 9. kelnar11

  :D Tak prostřílíš se ke stromům a pak vezmeš pilu, nařežeš na polena, prostřílíš si cestu domů (v lepším případě vezmeš APC zbouráš strom, nabereš to do volného místa a odjedeš) a zatopíš a až pak dostaneš XP :D

 10. kelnar11

  Tež pravda.. ale k mapě když to bude les tak doufám že tam bude nějáká velká pláň na tankové bitvy a mohli by přidat 4-kolku

 11. kelnar11

  :D Inženýři jsou mrdky to je stará moudrost jestli to bude velký a někdo ti dá tracer dart tak rovnou můžou pálit ze základny abys sebou jako kulometčíka vozil inženýra

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *