Příručka dle Kelnara: Agresivní styl hry

Zkušení hráči to znají… Naběhnout, udělat otočku o 360°,  žonglovat u toho s granáty a quickscopem sundat každého, kdo se objeví… A u toho si vaříte kafe. Sám ho moc nezvládám (raději sedím na jednom místě a pozoruju, jak moje postava pouští kořeny a sniperka zarůstá mechem). Takže nečekejte nějak velkou slohovku :-).

Tenhle styl si žádá nějakou lepší zbraň, hlavně přesnou a silnou na boj zblízka, max na střední vzdálenost. (AEK, L85, FAMAS, MG36, M27, ASVAL..)
Taky si nakupte dost obvazů nebo sežeňte medica za záda.
Nejlépe se běhá s assaultem.

Nezapomeňte krýt zároveň své spoluhráče, hlavně vám pomůže světlice u medica/assaulta. Jak pokládáte světlici, dívejte se na killfeed a položte ji v momentě, kdy umřelo nejvíce vašich spoluhráčů. Je totiž větší šance, že se u vás někdo objeví.

A teď jak to rozehrát:

 1. Nejbližší vlajka je pro amatéry! Raději objeďte celou mapu, vtrhněte soupeři do zad a zaberte jeho nejbližší vlajku (pokud možno nenápadně, nebo rychle a efektivně).
 2. Nyní ho máte v kleštích a soupeř má dilema: zaútočit na další vlajky, nebo jít sebrat tu vlajku co je u základny?
 3. Běžte ze zabrané vlajky dorazit soupeře uprostřed mapy a zabrat zbývající vlajky, které jsou důležitější, než ta vlajka co jste zabrali.
 4. Svou polovinu mapy zbavíte soupeře a ovládáte 3 vlajky. Soupeř si zabral vítězně svou nejbližší vlajku.
 5. Obklíčíte ho a nedáte mu šanci utéct, popř. si probít cestu ven (na Omanu je oblíbené bombardování stíhačkami a helinou+ soupeři ukrást tank a APC)
 6. Pokud máte šanci soupeře zabít na počáteční základně, NEDĚLEJTE TO! Soupeř se totiž může při tzv. base-rapingu spustit padáky do vašich zad a tím obrátit situaci! Zároveň jim nezabírejte jejich jedinou vlajku.

Co očekávat:

Oblíbené nadávky na camping noobs, f**king baserapers, no skill noobs.. Je logické, že tím frustrujete nepřítele a hráči se naštvaně odpojí ze hry.
Taky všelijaké snahy se vám dostat za záda, hlídejte si boky mapy a vaše záda (neubráníte se, ale tomu když plně naložená transport heli udělá paravýsadek ve výšce 350 metrů, kde jí ani neuvidíte).

Pokud jste sehraní a nemáte tým poskládaný ze sólistů, kteří si ammo-box hodí jen pro sebe. Tak napište ať někdo hlídá místa, kde jsou nepřátele vysazeni padáky v případě baserapingu, popř. použít satelitní sken.

Jaké nastavení na zbraň:

Přesnost a síla, takže viper mags, nemesis stock, ale stačí i tactical, predator/precision barrel.
Vyberte si zbraň s vysokým poškozením na blízku (taková MP5 je sice přesná, ale na 20/30 metrů je k ničemu – tím myslím, že vás porazí kdejaká jiná zbraň do té vzdálenosti, ale na dálku je dobrá).

 1. Gřupik

  To sou všechno sice hrozně hezký rady, ale docela k ničemu. Vždycky je to jen a jen o týmu a když se ti v týmu sejde deset blbečků, co si řeknou „jsem sniper, budu zapouštět kořeny“, tak už skoro ani nemá smysl se o něco snažit. A co se týče zbraní, jistě sou některý vhodnější, některý míň, ale určitě pořád lepší frajer s MP5, co se nebojí jít do akce, jak ňouma s AKčkem, kterej půl hry nehejbne prdelí.

  • kelnar11 Autor příspěvku

   Taky úhel pohledu.. samozřejmě, že vše závisí na týmu.. jestli nějákej sólista s L85 kempí na kopečku a lidi co chcou náboje ignoruje tak je jasné, že tomu moc nepomůže.
   btw: Theo/Johncze: Nechcete u recenzí udělat taky sekci pistole a brokovnice? :-)

 2. Jezichlup

  HA! Rady od campera se hodí vždy.. :D :D sepsané pěkně, ale málo kdy to tak pěkně jde, protože když sám zabereš 3 vlajky a tvůj tým neudrží ani jednu tak je ti akční styl k ničemu a hraješ jen na skore a na vlajky serešš, protože to nemá cenu.. Já hraju většinou tak že sám zabírám všecky vlajky a obíhám mapu kolem dokola a všechny blbečky campery nechávám se na mě dívat.. smutné, ale je to tak..

  • kelnar11 Autor příspěvku

   No teď jsem začal hrát akčněji…Nebojím se kempit anebo zatlačit na soupeře :D Jinak pravda.. Vše záleží na týmu, pokud máš mamlasy co neudrží na 1 minutu vlajku, kterou jsi práve zabral tak není šance.. To samé pokud má nepřítel “all star“ výbavu: L85,FAMAS,MG36,QBB,M27.. málokdo si proti tomu poradí s horší zbraní :-)

 3. killer_killer9

  Alternativa místo viperů stingraye. Jinak dobrý rady.

 4. Denz4L

  No mě to sidce moc nezaujalo, ale sepsané to máš moc pěkně.

 5. dand.dand

  a sniper ma delat co ja ted jsem nejvic delal ze napr karkand na B my sme meli jen A ja byl na ty budově jak je vedle m-conu B popularni snipil jsem tam lidi ktery za schodama strileli po ostatnich.(kelnare napsal by si strategii pro snipera??. Protoze sniper muze kampit a strilet nebo rushovat. Jsou tu kila moznosti a chci byt ten nej sniper pro tym spottuju co de radarek claymore za zadami:-) byl bych rad

  • kelnar11 Autor příspěvku

   Trochu se ztrácím,, zkus to lépe zformulovat .-).. Jinak sniper si může dělat co chce díky zbraním na dálku a zbraním jako VSS… Strategii na snipera jsem psal… ale hodil bych pohybový senzor na zbylý mcom a cestu k sobě bych zaminoval… Každého kdo se objeví u mcomu odstřelit.. nejlépe L96 nebo SKS (M95 je pomalá, než zastřelíte 1 a nabijete tak přiběhnou další 4 a hádej kdo odjišťuje Mcom) Taky si dej body do DMT a satelitního skenu na max. Pokud chceš tak bych přidal i mortar s boosterem pokud s ním umíš…

 6. Carry

  Článek pěkný, ale já bych tam třeba doplnila, co naopak dělat, když vy jste sevření a ztrácíte poslední vlajku. Tam je vidět mnohem víc, když někdo neví co dělat a buď jede bomby u ohníčku na base nebo běhá jak střelené slepice :D

  • Jezichlup

   Někdo zná její heslo, jinak nevěřím, že je to ONA! :D

  • time2have6

   Je to přesně jak říkáš z 90% je to chaos, stačili by 3 lidi, který by se drželi pořád při sobě a dělali by si co by chtěli :-)

 7. FockerWulf

  Pěkně zpracovaný (y) :)

 8. Zukovskij77

  Jsem velice zlobivý chlapeček, který si po přečtení tohoto textu uvědomil, že herní účty se zde neprodávají. – Theo

  • killer_killer9

   (y) (y) :D :D

  • Jezichlup

   a taky chytrý a chápavý, malý, zlobivý nezbedník.. :D :D

   • Theo

    Chápu to, v nové verzi webu prostě musím ten systém hodnocení komentářů zabudovat i přes moji mrtvolu…

    • Denz4L

     Už se těším zase bude namých komentářích plno negativních plaečků :)

 9. Uctik

  Kelnare? Tenhle styl boje provozuješ i ty? :) Já jen že to dělá jen málo lidí a nepřítele to dokáže dost na*rat :) Po dlouhý době znovu perfektní článek :) A ještě… Uvítal bych, kdyby jsi se ujmul recenze na AK-47… Popřemýšlej o tom

  • kelnar11 Autor příspěvku

   Ano provozuju, pokud nekempím na střechách, nebo nehraju za snipera :-) AK-47 jsem zkoušel bez attachementů a je to bestie. Chtělo by to vyzkoušet i s attachementy ale nemám ji na forever :-)

   • Jezichlup

    půjčím account. ;-) a jinak bych někdy taky chtěl vidět jak hraješ agresivním stylem.. :D :D

    • kelnar11 Autor příspěvku

     No já někdy tak hraju… ale většinou jakmile vystrčím rypák tak mě zasype továrna na náboje do FAMAS,L85 a MG36 :D Většinou jedu bokem mapy zabrat soupeřovu nejbližší vlajku :D
     Jinak account nemusíš půjčovat.. blíží se Vánoce a EA určitě vydá nějáké kódy na fundy, jako dříve. (posledně jich bylo 4000 myslím) Takže viděl bych to takhle.. zatím můžu zrecenzovat: Abakan,PDW,M249,PKM,SVU-A,UMP,AKS-74U,P90,ASVAL,QBB,RPK-74 a možná ještě něco.. ale počkám až dodělají to balancování :-)

     • gips

      Tak recenze na PDW-R by byla zajímavá.

     • Jezichlup

      no hlavně recenze ke schválení tam prý jsou takže asi tak.. a navíc zbraně se upravují takže bych je přidával až po tom.. já napsal na M5K a ta by se už upravovat neměla tak nevím v čem je problém.. :D

     • Uctik

      4000? já minulý vánoce těsně prošvihl takže bych to „ákáčko“ mohl koupit :) mužeme se jen modlit :D To bude agresivní styl hry :D

 10. medic_cz_125

  Nemá někdo zkušenosti s RPK-74M a Holografic sight?, jestli to má cenu kupovat. Někde (už nevím kde xD) jsem se dočetl že spomaluje zamíření, tak co je na tom pravdy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *