Pojmy a dojmy: Rushujeme Dračí údolí

Vlastně ani nevím, jestli má cenu psát tenhle článek. Ale co, když jsou ty Vánoce a EAsy má sezonu, kdy do hry vychrstne pár map, opraví dosud nikým neobjevené chyby a pár otravných přidá a pak s pocitem dobré práce jde spát do dalších Vánoc

Z nudy a ze zvědavosti zapínám BF. Seznam serverů kde dominovala kombinace map Oman+Sharqi konečně trochu prořídla právě díky nové mapě. Trošku mi to přilepší pohled na hru. Začínám jako útočník na D.V. Z letadlové lodi, která je tak blízko břehu, že nevíte jestli jste ztroskotali nebo budete kotvit. Sednu do člunu a takticky ho použiju na 20 metrů a plácnu s ním na břeh. Vyběhnu velký kopec, který chrání carrier před baserapingem a zároveň nabízí sniperům útočiště. Rozhled máte špičkový. Vývojáři naplácali pár stromů, ať nevidíte úplně všude, ale i tak je rozhled velmi dobrý. Mcomy zejí prázdnotou a pár nepřátel co najdu v hledáčku sniperky samozřejmě minu, protože jsem asi rok nehrál za snipera.  No nic, rozhodnu se rushnout, když hrajeme ten rush.

DV Rush #1

Z velké části se podíváme i do nových částí mapy…

Možná narazím i na nějaké nepřátele. Ano u mcomu stáli 4 slepci, kteří si chtěli nafarmit body na vozidlech a čekali schovaní, až pojede nějaký ubožák. Vůbec jim nevadilo, že jsem od nich 20 metrů a M82 jim dám jednomu po druhém hlavu. Aktivuji mcom. Za celou dobu přiběhne 1 obránce, který jako na potvoru zhebne na mé claymore. Přijede APC, ale to je platné, jak hluchému rádio, protože mcom je dokonale obehnán zdí a tím pádem naprosto vozidlům vzdorný.

DV Rush #2

Snipeři opravdu mají krásný přehled

Zatím na druhém břehu bez nějakých prodlev tým taky odpálil mcom.

Postupujeme na námi známou část z P4F a to jest spawn US jednotek. Obránci se takticky zakempí u toho chrámu. Hotovej Moorhuhn, počkáte až vystrčí květák a dáte mu hlavu. Ovšem tady jsem byl trošku zakempený u heliportu, takže nevím, jak to vypadalo s mcomy. Ale aktivujeme oba a postupujeme.

DV Rush #3

Sem tam by to chtělo ještě něco málo doladit, ale jinak je mapa bez větších problémů hratelná.

Vidím svou noční můru Mcom na molu. Ale vývojářům svitlo a rozestavěli pár beden, takže jste v relativním bezpečí proti sniperům, co kempí na mostě u hráze. Ale bacha na airbursty, tady můžou být hodně zákeřné. Naštěstí absolutně nikdo s airburstem, přeplavu na druhý břeh, hele, 1 obránce, kouká na mě a nic nedělá. No nic, prásk. Jdu aktivovat mcom, obránci se vzpamatujou a jeden vystřelí varovný výstřel a škrábne mi prdel. Ovšem dorazí zbytek týmu, aktivuji mcom a assault pro jistotu nahází okolo dýmovnice. Hmm, někdo mi tu střílí ze strany. Ano je to sniper na kraji mapy, skoro splýval s pozadím, kdyby ho neprozradila dráha střely, tak ho hledám ještě zítra. Zjevně byl na tom jako já a nedokázal se pořádně trefit. Prásk.

Postupujeme. Poslední vlna.

Po cestě do kopce k vrátnici se jeden inženýr zbavil kocoviny a konečně se trefil a zabil mě. Vypadá to, že většina týmu obránců čekala u poslední vlny. Znovu se vyškrábu na kopec, klasicky obejdu kolem sil nepřítele, 1 obránce. Místo aby střílel, tak běžel s tím, že se slituju. Prásk. Přiběhnu k mcomu, který je v malé stanici. Obránci si uvědomili, že by bylo dobré, se do hry nějak zapojit. Zabije mě. Ale naštěstí je poblíž 5 mediců, z čehož 4 se ani neobtěžují vytáhnout defibrilátor a ten jeden rozumný aspoň položí světlici. No nic. 3x spawn na světlici a 3krát se na mě nafarmí 1 týpek… ale nějakou záhadou se podařilo aktivovat mcom, co byl 5 metrů ode mě.

DV Rush #4

První fáze, útočníci. Vzhůru do lodí!

Bum. Zbývá poslední, 5 obránců kempí na střeše depa, kde je schovaný poslední mcom. Mcomy jsou až podezřele blízko u sebe. To smrdí průserem. Obránci si očividně dělají táborák na střeše. Lítají littlebirdy. Žádní noobove ve stíhačkách a útočných helinách. Sem tam humvee. Na nějaké stožáry a komíny přidali žebříky, kde je čirá sebevražda lézt. Aktivujeme poslední mcom. Zařve od nás rekordních 20 lidí na vlnu mcomu.

 

Mapa je v příjemném čase. Podvečer. Snipeři si tady smlsnou, ovšem admini se z toho podělají, budou proti sobě 2 sniper týmy a bude se kempit a někdo tam nacpe limiter a pak až zázračně nahrajete dobré skóre, tak vás kickne class limiter a nejlépe před koncem, kdy bude zbývat 5 ticketů.
Narovinu: Čekal jsem, že tahle mapa bude kopa sraček. Vývojáři překvapili a maličko mi vrátili chuť k BF:P4F. Teď už jenom čekám jak dopadne Oman rush a jestli opraví bugy.

  1. Johncze (admin)

    Pěkný popis :)

    Můj pohled z pár her je, že jako obránci jste v 1. a 2. fází celkem v nevýhodě, ale 3. fáze je zase opačný extrém, kde není problém těch 100 killů udělat.

    Jinak povětšinou bez nějaké větší techniky, čistě transportní záležitost. Na konci pak jenom littlebird, který dokáže dost otravovat. Graficky a barevně povedené.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *