Nová mapa Dalian – bližší pohled

Pro ty z vás, kteří se i přes dnešní nepříjemné zprávy těší na novou mapu a nemohli si ji ještě na vlastní kůži pořádně vyzkoušet, máme tu alespoň menší přehled, co na nové mapě najdete.

Jak už bylo napsáno v jednom ze starších člán, jedná se o mapu převzatou z Battlefield 2 a uzpůsobenou pro bitvou 32 hráčů, oproti původní byla také posypána sněhem, což určitě trochu oživí hru.

Původní mapa:

Aktuální mapa pro Play4Free:

Jak je vidět vzdušný prostor byl rapidně omezen, na což si už nyní stěžují někteří hráči, kteří rádi pilotují stíhačky a chybí jim tak větší prostor pro manévrování a vzdušné souboje. Mapa se však stále řadí k těm větším po bok Omanu a Dragon Valley.

Určitě jste si také povšimli podobnosti s mapou Oman, kde také byla základna US týmu na letadlové lodi. Změnou tak může být, že ačkoliv v původní mapě stála na druhé straně barikád Čínská armáda, zde je opět ta ruská. Na mapě jsou také klasicky rozmístěny 4 vlajky A, B, C, D.

Pokud se bavíme o letadlové lodi, musíme také zmínit možnosti transportu z ní, ty jsou však opět stejné jako na Omanu a tak na mapě potkáme všechny vozidla ze starších map:

 • Tanky, APC
 • jeepy, buggy…
 • Stíhačky
 • Helikoptéry (utočné/transportní)
 • Čluny

V tomto ohledu je o zábavu postaráno.

Abychom pouze nepsali, zde je pro základní rozhled video z Dalianu:

[tube]http://www.youtube.com/watch?v=PTqmOnYT2mE[/tube]

Dominantou mapy je určitě dvojice chladírenských věží a dvojice konstrukcí pro obsluhu lodí (?). Další zajímavostí je jeřáb, který dobře znáte z Omanu, kde se pokaždé uhnízdí nějaký ten sniper.

Na mapě také nalezneme několik skladišť, které jsou dle mého někdy až přespříliš prázdná a tím pádem i rozlehlá. Vhodné místo pro souboje tělo na tělo nebo na schovávanou je depo plné vagónu, kdy je možné využít své rychlé reflexy.

Další možným způsobem hraní, je vylézt na některé ze skladišť, které díky své výšce poskytují poměrně velký přehled na bojišti a je to další skvělé místo pro recony.

Pohled směrem k lodi US army

A naopak pohled z lodi

 

 1. Snipermaniak

  AQH7-7S84-99PW-S37V – Woodland Combat Uniform To je kod pro den 21.12.2011 :D

 2. santashadow

  asi najhorsia mapa p4f

 3. Pingback: Každý den vánoční dárek (denně aktualizováno) | CZECH Battlefield Play4Free

 4. vojta

  blbost

 5. marek

  lepší než dragon valey ale stejne blbost

 6. spacino

  Tenhle článek bych doporučoval zařadit pod záložku mapy.

 7. Laprase

  Mapu dalian hned vypínám, když se mi načítá :D

 8. Theo

  Musím souhlasit.. Také tuto mapu nemusím… Mezi mé oblíbené patří Karkand, který se probojoval aji do Battlefield 3 a pak Basra… Mapy s vozidly moc nemusím, rád si zastřílím…

 9. sNAKE

  Mne sa paci kedze pilotujem a neni su tam tak nas*ate protilietadlove zbrane ako v omanovi. Pri lodi su 2 APC takze je vacsia sanca, ze ak nezober daky stroj na palube tak zoberem APC. Celko je to jedna z mojich naj map kedze pechotne nehram :D

 10. jezichlup

  téhle mapě se taky raději vyhýbám radši si zahraju Karkand,Uman nebo Basru přežiju i Dargon Valley.Sharqi taky moc nemusím, protože tam každej má Usas,Granate boost a jiné nepříjemnosti, ale jinak mapa je to pěkná.

 11. Johncze (admin) Autor příspěvku

  Díky Theo ;)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *