Kampaň KATu aneb změna stránek.

Bylo provedeno hodně změn na stránkách. Pro komentář nebo chat je to moc dlouhé, tak to dám sem.

KAT začal schánět peníze na server kde to jen jde. Ať už jde o reklamy na serveru na tyto stránky a na VIP nebo prodej barety za místní „body“.  Takže 1 000 těchto „bodů“ a máte měsíc baretu (mně se osobně víc líbí modrá).
Ale ono to není sranda, sehnat měsíčně 1 000 „bodů“. Tak se vám nabízí pár možností:
Psát hodně komentáře, články, atd. ale to většinou nestačí, proto je tu další možnost, zavedená nově společně s baretou a to si „body“ „jednoduše“ koupit. Ono to není vůbec jednoduché, jde to jen přes PayPal. A 50% jde KATu, takže 1 000 „bodů“ je 100Kč a 50Kč  z toho je pro KAT, což je rovno měsíčnímu příspěvku za členství. Kdo má v sobě trochu logiky tak nákupu „bodů“ nevyužije, když chce už tu baretu, půjde rovnou do KATu. A další a další členové. A nelíbí se mi, že když chce někdo podpořit tento web, tak všechny peníze na něm nezůstanou, jen část.

A zapoměl jsem na jednu věc, kterou jste donutili lidi dělat! Spamovat, každý měsíc tak 160 komentářů ke starým příspěvkům a většinou nejsou nic moc. Díky tomu získají těch 1 000 „bodů“.

To je „hezký“ koloběh „pomocí“. KAT na serveru upozorní na stránky a dává sem ty barety za 1000 „bodů“, což motivuje lidi ke koupi „bodů“, taky tady bude více návštěvníků a více se jich přidá ke KATu nebo si koupí „body“ na baretu a část (tedy 50%) jde pro KAT.
Jsem jediný, kdo to vidí?

Můžu k tomu říci jen toto:  Čekal jsem to, ale doufal jsem, že to nikdy nenastane.

K závěru: Je to jen zhodnocení, nevytíkám to nikomu. Vím, že web dá hodně práce a Johncze jí už hodně udělal a další práce tu je a vždy tu bude. Rozhodně tento článek nebyl proti němu, jsem mu vděčný za možnosti, které nám přináší tento web a které do budoucna přinese. Ale už se tomu nedá řikat „body za aktivitu“, když si je může každý koupit.

 

 1. Theo

  Ano máš pravdu, ale někdo nechce do KATu, má třeba k němu odpor ale má zájem o baretu, tk si ji pořídí přes tento web :) Jinak v tomto nevidím nic negativního, tím chci říct czechbattlefield.info bude pracovat stejně jako pracoval doteď. jen je zde více možností, do kterých ale nikdo nikoho nenutí…

  • Theo

   Napsal si to dobře, proto provedeme pár změn ;)

 2. Carry

  Podle mě to vidí většina, ale mělo nebo to má svůj důvod, budeme mít druhý server ;)

 3. Johncze (admin)

  Díky za článek.
  Chtěl bych se k tomu trochu vyjádřit.
  Nic z tohohle se neplánuje a všechno je to takový pokus/omyl takže spustíme, uvidíme jak to bude fungovat, případně poupravíme nebo zrušíme.
  Samozřejmě se našli „lovci bodů“, kteří se ukázali až díky akci s baretem. Mám několik možností jak je/to usměrnit, jelikož jsou to zatím jedinci, nechci zavádět nějaká příliš omezující nastavení a tak dotyčného můžu třeba zablokovat, vynulovat body, případně mu zakázat cokoliv komentovat.
  Za druhé mě překvapilo, že některé to vede k tomu, že tu baretu prostě musí mít za každou cenu, každý měsíc. Je to jen (aspoň pro mě) takové zpestření, jelikož když někdo ty body má a není v KATu, tak si může udělat radost. Ale jak to vypadá, někdo to vzal jako výzvu :) mít ji na hlavě po celý rok.
  Ohledně nákupu bodů: ano, to je opravdu pokus a bude se určitě měnit (zrovna se domlouváme s Theem). Je pravda, že už nebude platit nejvíce bodů = nejaktivnější. Ale přemýšlel jsem, co lidem nabídnout, když bych po nich chtěl peníze a body se jevili jako možná jediná možnost, jistě mohl bych napsat pošlete mi peníze a bude vás hřát u srdce :) ale to mi zase nepřijde moc správné.
  Takže určitě ještě budou nějaké změny v systému a uvidíme, jak to bude fungovat a určitě uvítám další názory a nápady (ať kritické nebo pozitivní).

  • Voky0077

   Mě to naopak přijde jako velice dobrý nápad, myslím, že každý vidí co tu je práce a určitě se najdou lidé, kteří tento web potažmo Johnyho rádi podpoří :) Nikdo nikoho nenutí aby posílal peníze, ale když je pošlete, alespoň nějak „oceníte“ Johnyho práci a jako bonus dostanete zdejší body.

 4. KICKASSault

  VENDAV: Uniká ti ale hlavní smysl, přispět na chod CZBinfo a KAT serveru(ů).
  Spamový komenty jsou sice hezký, ale jsou potřeba i money. A ty barety bych až tak neřešil.

  • Tribon

   Né jen barety… Dá se udělat více věcí…

   • VendaV Autor příspěvku

    No, ale myslí, že krom barety a VIP nemá KAT žádnou věc, za kterou by mohl žádat příspěvky (na scéně P4F).

    • Tribon

     Třeba DVA servery? Soutěže, clan wars… A HLAVNĚ SKVĚLOU KOMUNITU???

     • VendaV Autor příspěvku

      Ty servry jsem myslel jako VIP a na členské výhody jsem zapoměl.

     • Tribon

      Tak jinak, dej příklad z jiného servru co ti dá? Jestli víc jak my tak by mě zajímalo co… Pokud se někdo nechce stát naším členem, tak ho nenutíme… Jde o to, že pokud nechces… Začneš si říkat proč bych měl platit a co my to nabízí… Tznm. Pokud chceš, tak vidíš pozitiva a máš chuť podpořit dobrou věc….

     • VendaV Autor příspěvku

      Počkej, to už je mimo původní účel, myslel jsem, co může „prodávat“ za body. Kdo chce být členem komunity, tak ať je, já myslel pro ty, co nechtějí být.

 5. shadowave

  keby niekto chcel fialovu baretu tak si jednoducho prejde officialne forum BF:P4F tam je vela kodov na fialovu baretu

 6. VendaV Autor příspěvku

  Johncze: Vím, že je potřeba podpora, ale třeba bych nějak rozlišil podporu KATu a těchto stránek.

  • Theo

   Nějaký nápad? Myslím si že prodej fialových baret je z většiny příspěvek na tento web, a také nikdo nikoho nenutí to kupovat…

  • Johncze (admin)

   ano, to je fakt, nicméně už jsme tolik provázaní, že to je problém :)
   každopádně na všem se dá domluvit, třeba pomoci mailu, když bude někdo mít speciální požadavky

   ale jak píše Theo, nápady/návrhy jsou vítány

 7. VendaV Autor příspěvku

  A ještě se členství vyplatí pro ty, co kupují hodně PF přes THEA, je to o 25Kč levnější, kup 2x a máš příspěvek zpět.

  • Tribon

   Trochu drsné, ale máš pravdu… he….

   • VendaV Autor příspěvku

    Alespoň to někdo uznává :D

     • VendaV Autor příspěvku

      Ale stejně to Theovi nevychází, má to asi o 100 levnější než oficc. To je tak obětavý, že za nás ty peníze doplatí?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *