Jak létat se stíhačkou a jak ji používat

Jak létat se stíhačkou

Stíhačky jsou hodně smrtonosný stroj, pokud je umíte ovládat.

 1. Pokud neumíte vzlétnout na letadlové lodi na rampě, tak dejte tak na 4 sekundy čumák co nejvíce k zemi a pak ho nasměřujte co nejvíce na horu.
 2. Pokud chcete sestřelit nějakou stíhačku, tak používejte bomb mode (stisknutím tlačítka [B]).
 3. Nepoužívejte rakety na manévrující stíhačku, jenom na nemanévrující nebo na vrtulníky.
 4. Zkuste zjistit, jak padají bomby (pod jakým úhlem) a až potom zkuste shazovat bomby.
 5. Pokud chceš zničit nepřátelskou stíhačku na základně když startuje, používej rakety.
 6. Pamatuj si, že bombama jde zničit APC, ale tanku jenom ubereš 300-500 hp.
 7. Bud‘ předvídavý a jestliže se nepřátelská stíhačka chystá uhnout doleva, tak se na to připrav a zkus ji sestřelit v zatáčce.
 8. Nesnaž se mít nepřátelskou stíhačku 3 m před sebou, ale tak 30-60 m.
 9. Pokud chceš mít na delší dobu pokoj od stingerů, tak na ně schod‘ bomby, které je zničí.
 10. Nauč se používat kulomet.
 11. Pokud ti začne dlouze něco pípat, tak zmáčkni [F] (pohled dozadu) a pokud tam neuvidíš nepřátelskou stíhačku, tak zmáčkni [X] (shození klamných cílů).
 12. Na začátku hry na Omanu, pokud hraješ za Rusy, zkus zničit přepravní helikoptéru a pokud Američané už obsadily A, tak počkej až někdo nastoupí do APC a shod‘ na něj bomby, pokud ho to nezničí, tak ho zkus dorazit raketama a kulometem.
 13. Pokud vidíš, že nad tvojí základnou pořád krouží nepřátelská stíhačka a čeká až nastoupíš do stíhačky, aby ti mohla zničit stíhačku, tak nastup do stingru a zkus ji zničit.
 14. Pokud je nepřátelská stíhačka přímo před tebou, tak nastoupej trochu do výšky a pak se za ní vrhni střemhlav dolů, to by ji mělo dostat dostatečně daleko, abys ji mohl sestřelit.
 15. Pokud v něčem letíš, hlavně ve stíhačce, tak používej [ctrl] platí to hlavně u stíhaček (když ho zmáčkneš a budeš pohybovat myší, tak budeš jakoby otáčet hlavu, ale pozor, že nebudeš moc po tu dobu řídit vrtulník/stíhačku).
Nemáte dost? Zkuste další články na podobné téma:

Tak to je všechno a doufám, že vám můj první článek nějak pomůže.

 1. DANGER_x3

  4. Bod je zbytečný…, než vyhazovat boby zbytečně, zkuste raději použít mířidla :) (viz.:http://i.ytimg.com/vi/5-zzOjGSD1E/0.jpg Ta část kružnice pod zaměřovacím křížem ukazuje, kam dopadnou bomby…)

  • DANGER_x3

   *bomby… :D

  • radek2707 Autor příspěvku

   no ja jsem tam psal at to zkusi ZJISTIT ( ne házet ) zjisti se to třeba da tak ze uvidíš jak někdo shodil bomby ( nemyslim ze budes cekat az je někdo shodi ) jo a diky za kritiku aspoň vim co mam a nemam psat.

   • radek2707 Autor příspěvku

    PS: a o tom zamerovaci jsem nevedel dik za radu ja jsem to hazel tak od oka a mam tak 90 procentni uspesnost

    • DANGER_x3

     Takovou úspěšnost jsem s mířidlama měl od prvního hodu :D Neber to nijak osobně, taky jsem to myslel jako radu :)

  • kelnar11

   Nevím jak vy ale já bomby odhadoval vždycky logikou… mám plnej kotel? letím nakloněnej doleva/doprava? Stoupám? Klesám? Já se stíhačkou lítal tak, že jsem motorem pálil asfalt :-)

   • TrauTenBerk

    To mě připomíná scénku z Žhavejch výstřelů :D

 2. Jezichlup

  no tak, přijde mi to takové..ne moc od zkušeného hráče tohle ví i malé dítě (podle mě) a za 3 kola hry na to musí přijít každý co by měl a neměl.. a jak psal Danger tak bombami se míří tou svislou čárou pod středem zaměřovače..dále k 15. bodu-zbytečné stačí zmáčknout [C] a je to, můžete řídit a vidíte toho víc..přijde mi to jako primitivní základ, který už tady stejně někdo psal, čekal jsem spíše nějaké rady nebo tipy..
  ale snaha se taky cení.. ;-)

 3. kelnar11

  Nebo jako blbeček: Odemknete si bomby a dělejte lopingy (vyletíte do velké výšky, kde vás nikdo nehledá a pak střemhlav dolů a shodit bomby na cíl) a to dělejte celou hru

  • Jezichlup

   jo a pak naleťte do davu a sudá vás RPG..už jsem tak sundal několik „odvážných“ pilotů.. :D :D

 4. radek2707 Autor příspěvku

  hm ja jsem jednou znicil pomoci c4 letici letadlo .D( letelo uplne u země a ja jsem tam mel c4 takze……………..)

  • TrauTenBerk

   Na Dalin rush ničim heliny (hlavně přepravní) i minama ;) Blbci přistávaj pořád na stejným místě :D Hlavně u vylodění :) Čluny taky pěkně bouchaj bohužel je v tu chvíli FRAPS pokaždé off :D

 5. MartinBenz

  Mno, + za snahu, ale jsem to z toho jelen :D.

 6. radek2707 Autor příspěvku

  cemu nerozumíš?

 7. Nitron.CZ

  Mám menší problém. Když vletím se stíhačkou nad svojí základnu, nezačne se opravovat. Stejně tak s helinou. V čem je problém, když dříve to šlo???

 8. Chas3_cze

  a litate v jetu normos na klavesnici s mysickou, nebo mate ovladac ? :) my to parkrat zkouseli z kamosema, jen tak ze srandy, protoze nejsme v litani zadny skilleri, tak na prazdnym serveru a i kdyz sme si udelali tlacitka nak k sobe, ak to byl celkem brutal hc ukocirovat to :))

  • kelnar11

   klávesnice a myš stačí bohatě… nevím proč do arkády cpát knipl.. zbytečný. Tak 2 až 3 hry a budeš lítat tak že nespadneš do vody a vyhneš se baráku :-) doporučuju si nastavit na stíhačku o trochu větší citlivost myši

   • DANGER_x3

    Já používám knipl a nemůžu si ho vynachválit, ale kvůli BF bych si ho taky nekoupil :D

   • TrauTenBerk

    Gamepad powa ;) Zkoušel sem na něm i stíhačku a good ;) Na bojovou helinu ale nemá nic ;) :D Ta poslouchá nejlíp.

    • Frenk98

     Já sem asi divnej ale ja jsem opak :D Stíhačka ( tedy v mích rukách ) je lépe ovladatelná a líp předvídám její pohyby než když řídim helinu :D Já prostě když prudce zatočim tak se mi to pak těžce vyrovnává -> nějaká rada ?

     • TrauTenBerk

      U heliny musíš dělat všechno co od ní chceš zhruba 1-2s předtím než to udělá ;) Kormidlem levá, pravá se taky dobře vyrovnává ;)

   • radek2707 Autor příspěvku

    Kdyz uz jsme u citlivosti tak doporučuji si do nastavit u VŠECH STROJŮ ne jenom u stíhačku ale je to volba na kazdem ale podle me je lepší u všech strojů

 9. Chas3_cze

  jasny, Diky Vam moc hosi :)

 10. radek2707 Autor příspěvku

  jak to myslis ze budou cilejsi?

 11. TiTan-Cremator

  dik moc mi to pomuze

 12. TiTan-Cremator

  =D

 13. Zetorista

  Zdar, nevíte jak se nasedává do stíhačky? já když chci nasednout do heliny, tak mi to jde jenom za kulomet a střlet. a u stíhačky se mi nic neoběví

  • kelnar11

   Musíš mít body v tréninku… Najdeš je na úvodní obrazovce… taková ikonka hvězdy a jsou v levé polovině… Je tam ikonka helikoptéry, tanku, stíhačky, APC. Do helikoptéry můžeš na pilotní místo taky jen tehdy pokud investuješ 1 bodík do pilotního tréninku

  • Johncze (admin)

   plus se můžeš mrknout i na skills.czechbattlefield.info kde to máš popsané

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *