Jak být užiteční nejen za Medika

Pokud informace z tohoto příspěvku znáte, nechte si to pro sebe. Tento text je určen především nováčkům a mírně pokročilým. Buďte dobrý medik.

Všeobecné rady:

1. V této hře nejde o počet zabití ani úmrtí, není vždy výhodné někoho zabít. Nebojte se umřít!

 

2. Jde tady o vlajky, takže je zabírejte při každé příležitosti. Obcházejte si je obloukem, dostaňte se k nim zezadu, postřílíte obránce do týla a při troše štěstí vlajku zaberete.

 

3. Pokud jdete pro vlajku, jste u ní už dosti blízko, a vidíte jak z ní kamkoli utíká nepřítel, nezabíjejte jej – nevšimne si Vás. Avšak, když jej sestřelíte, bude vědět že zabíráte jeho vlajku a bude se snažit Vám to překazit. Snažte se být nenápadní, skrývejte se, ať si vás nevšimnou protivníci.

_____________________________

4. Spottujte! Pomůžete tím nejen sobě, ale i svému týmu. Uvidíte pak po dobu asi 10 sekund pohyb daného protivníka (na minimapě). Nejlépe bude, když si nastavíte spottování na jedno tlačítko, a to zde: http://www.czechbattlefield.info/clanky/tipy-a-triky-3-ohlaseni-nepratel-na-1-kliknuti/

5. Nespamujte!!! Příliš časté volání o uzdravení či o náboje může vést k odrazení dotyčného zásobovače Vám pomoci (uzdravení, doplnění munice).

6. Nepište zbytečné kydy během hry, například „Theo noooob“, a podobně, dotyčný se Vám leda zasměje a především tím NEPOMÚŽETE svému týmu. (Pokud se tedy s někým nebavíte normálně a už je Vám jasné, si tohle kolo moc nezahrajete…)

Rady pro Mediky:

1. V tréningovém stromu si vybírejte funkce lékaře (zvýšení počtu bodů na Medic Boxech, Double Med. Box, Defibrilátor, Front Line Flare (světlice)

2. Medic Boxy (lékárny), házejte vždy, když jsou potřeba. Dobrá rada: Pokládejte je tam, kde jsou skupinky kempících Reconu, dá se na tom vydělat hodně XP, když někde déle kempíte, hoďte si lékárnu také.

3. Buďte citliví na hlášky „I need a medic!“, pokuste se daného hráče vyléčit, velmi mu tím pomůžete.

4. Oživujte vždy, když máte možnost. Dávejte pozor na značky „zlomených srdcí“, které symbolizují padlého spoluhráče a vždy se pokuste jej oživit, neboli „Respawnout“, zkráceně „Respnout“, když někdo na TeamSpeaku křičí „Res!, res!“, míní tím, že by byl moc rád, kdyby jej nějaký medik oživil – snažte se ;) – Pak Vás za to mohou mít i rádi :P

5. Věřte mi, že dobrý kulomet dělá divy. Proto raději nepoužívejte brokovnice, medik má velmi dobrou zbraň vůči pěchotě! Totiž kulomet má velkou kapacitu zásobníku, tedy můžete střílet skoro bez přestávky (60, 80, 90 nábojů v zásobníku)

Je-li to možné, doporučuji dokoupit tato vylepšení na Vaše kulomety:

 • Casket / Viper mags – Dodávají další kulky do zásobníku navíc, popř. Viper mags ještě k tomu zvyšují poškození.
 • Stabilized stock – Snižuje horizontální kopání

Nejlepší kulomety: MG36, M249-SAW, XM8AR,

6. Kempěte! Vaše zbraň není uzpůsobená k neustálému pohybu, má minimálně 10 kg! Má hodně nábojů. Takže si někde dřepněte a střílejte! Kulomet je zbraň přesná, dlouhá vzdálenost ji neodradí.

 

… a moje rada na závěr? Když se s někým střetnete hráč proti hráči na krátkou vzdálenost, nejdříve stůjte a po sekundě si dřepněte – totiž protivník Vám zamíří na hlavu, ale jakmile na ni zamíří, vy si dřepnete a uniknete headshotu!

-_-

 

 1. Johncze (admin)

  Pěkný :)
  Ještě doporučuju házet medicboxy k boxům od assaulta, aby to bylo pohromadě a hráči se tak doplnilo oboje (možná to tu už někdo psal).

  • Laprase Autor příspěvku

   Johne prosil jsem Tě o zvětšení fontu u čísel 1. 2. 3. atp., byl bych moc rád kdybys to zvětšil, není to podle mně moc přehledné

   • Johncze (admin)

    jde o to ze to jsou nadpisy (co tam ma Fercik), tak proto se to jako delsi text nehodi… zkus to ted :)

 2. Carry

  Bod 6. kempit, co prosím?
  Bod 3. sice si Vás nevšimne, ale je velmi velká šance, že pokud je to opravdu dobrý hráč, tak dělá že Vás nevidí, pak se ale vrátí a pokosí vás.. No jak kde a jak kdy :) Laprasi, skvělej článek +3!

  • jÁzo

   to spíš než +3 elite legacy :D

  • Fercik

   jako pro tebe je jasne že to neni :D
   tobe by stačila kudla a si stejne 1. :D

 3. Espiritu1938

  Dobrej článek :)

 4. mklimentCZ

  Theo N000000000B :D

  • Fercik

   theo je dobrej kdo KATu nadava do noobu je nim sam známa pravda :D

 5. Carry

  Já si stejně nemůžu pomoct ale bod 5.. nespamujte žádostmi o medika. Když tohle je článek pro mediky? Za boha uvidíš jednou za uherský rok medika co si volá o medika :D

  • Laprase Autor příspěvku

   Hele mám ti říkat omáčko? Je tam jasně napsané: VŠEOBECNÉ RADY: …a pak je tam napsané to spamování – když někdo kliká na to tlačítko 10x zasebou řeknu si to je ale kkt, a pujdu od něj raději dál :D

   • Carry

    Já Ti taky neříkám prasátko :D změníš to akorát na „všeobecné rady pro medika“ a to je pořád blbě :D

 6. Carry

  Byla jsem teď zkoušet funkčnost světlice na Basře. Fungovala mi téměř všude, ale zase jsem neměla moc trpělivost házet světlice kompletně všude, když má dobu nabíjení opravdu příšernou. Světlice má rozsah kruhu, jehož poloměr měl podle mých testování 12,5 stop bez tréninku na rychlejší chůzi (jogging). A tento rozsah je skutečně k popukání ubohý (na rozdíl od světlice kterou má assault), skoro stejný rozsah „kruhu“ má na Basře vlajka C. Nefungovala mi na obou kamionech a na budově v zakázané ulici. Tak tím se asi vysvětluje často „nefunčknost“ světlice. A že mě ty výsledky zklamaly na nejvyšší míře. Na Sharqi jsou místa kde nefunguje ani když umřu přesně na ní :-(

  • Ignor

   Fukčnost světlice jsem dodnes nepochopil,ta si žije svým životem a někdy funguje někdy ne…Světlice je pro mě jako pro medika velkým zklamáním….body z ní nemám a ještě funguje jen někde a někdy…

   • Carry

    Já oprávě taky ne a proto jsem to testovala. A výsledek mě zklamáním překvapil, protože jestli mi moje testování vyjde stejně i na jiných mapách na kterých to hodlám zkoušet (Karkand, Oman, Mashtuur) tak jí možná i zahodím. Mimochodem někde byl drb, že světlice funguje jen na výšce 0 – tedy nefunguje třeba v Basře u B na vyšších patrech – NENÍ TO PRAVDA. No otestuju a uvidíme, ale nevidím to nijak příznivě.

    Takže pro ty, kdo mají světlici, tak jediná dobrá rada je – světlice funguje v okruhu 12,5 stop, což je cca rozsah na zabírání vlajky – to znamená, světlice položit přímo k vlajkám.

 7. chose55

  Pěkný článek za medika je to nejlepší.

   • chose55

    No jak pro koho ale me pride nejlepsi

 8. kelnar11

  pěknej článek.. světlice je mrcha někdy sebere lidi co jsou v blízkosti 10 metrů… ale někdy i ty co chcípnou na druhém konci mapy( mi se to stalo když jsem na karkandu bránil C a objevil jsem se u B v té boční ulici… samozřejmě že C bylo už v prdeli :D

  • Laprase Autor příspěvku

   :D Jojo mám s ní dost špatné zkušenosti ale někdy funguje a tak ji mám ani nevim kam jinam bych dal bod ;)

 9. Laprase Autor příspěvku

  :D Jojo mám s ní dost špatné zkušenosti ale někdy funguje a tak ji mám ani nevim kam jinam bych dal bod

 10. Laprase Autor příspěvku

  ZATRACENĚ!

  JONHE, UŽ MĚ TO VÁŽNĚ VYTÁČÍ, A NEVÍM, ZDA STÍM MAJÍ PROBLÉM I OSTATNÍ.
  Už asi 5x když odesílám komentář, mi vyskočí okno že komentář je patrně duplicitní a že už jsem ho jednou odeslal, přitom jsem ho napsal poprvé.

  A TEĎ JSEM JEŠTĚ NAPSAL NECHCA DVAKRÁT KOMENTÁŘ !!!

  … prosímtě udělej s tím něco

 11. Laprase Autor příspěvku

  Díky všem co se jim příspěvek líbí

 12. Jezichlup

  No když se podívám na ten nadpis „Jak být užitečný NEJEN za medika“ tak si představím že medik užitečný je a napíšeš třeba o inženírovi.
  Ale jinak se ti to povedlo. ;-)

 13. Leqi

  ja mam tiez rady: ked niekto potrebuje medic box ale je na opacnej stane mapy tak na to radsej serte aj keby ste boli jediny medic vo vasom tyme a ked pokladajte svetlicu tak na nejakom OTVORENOM mieste kde niesu ziadne steny lebo to potom nefunguje a aj ked sa od nej vzdialite dost daleko tak to nefunguje bude to spawnovat hracov v blizkosti svetlice

  • Carry

   Tak nevím zda jsem to pochopila.., ale stěny nemají na světlici vliv. Ani nevím jak jsi to myslel s tím, že „ani když se od ní vzdálíte“, když se vzdálíš, tak jdeš mimo okruh světlice, takže se tam neobjevíš. Pokud to teda chápu.

   • JohnyAxe

    Hmmm… nechapem :D Budem len behat a killovat :D Snad nic nepokazim :D

   • Leqi

    ano myslel som vzdialit sa od kruhu

   • Leqi

    mne ale nefunguje vobec svetlica ked je pri stene tak asi to mam ja zle

    • Carry

     A kde konkrétně třeba?

 14. Laprase Autor příspěvku

  Máš pravdu.
  Jinak s tím Red dot (Rapid aim), se mi nezdá že by zaměřování bylo rychlejší než u orig. hledí

 15. UjfyKiller88

  O trošku jo, ne moc, ale cvičené oko pozná ;) měl jsem na den a úplná paráda, následně jsem vyhodil holosight – zabírá opravdu hooodně místa :D
  Jinak musím pochválit článek, pěkná práce a jak se říká: +3 :D

 16. Carry

  Kempit v žádném slova smyslu. Nikdy nebudeš kempit, když Ti půlka spoluhráčů umírá a druhá volá o medika.

 17. Laprase Autor příspěvku

  Jasně, nemyslím kempení na 40 sec. a více. Myslím to, že si někde dřepneš a dvacet sekund střílíš…

 18. Carry

  Mluvíme o světlici na medika že jo? Ta má snad úroveň jen jednu.

 19. Carry

  To ano, ale věř mi, že 12,5 stop a to ta šance není 100% tak to je sakra ubohej okruh spawnu. Světlice assaulta je asi 450krát výkonnější. V Sharqi u C hodíš světlici u vlajky, zaběhneš do tý chodby a už jsi mimo okruh 12,5 stop, takže se tam už neresneš…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *