EA balí krám – Battlefield Play4Free za 3 měsíce končí

A je to tady, okamžik zkázy, která už započala před dávnou dobou kvůli neexistujícím aktualizacím, nulové podpoře ze strany vývojářů a hlavně zřejmému nezájmu EA a Easy v tomto ohledu cokoliv podniknout, vyústila v to, že 14.7.2015 budou nadobro ukončeny tyto online hry:

 • Battlefield Play4Free
 • Battlefield Heroes
 • Need for Speed World
 • FIFA World

Proč?

Oficiální verze (týká se BFP4F) zní, že se již jedná o starší hru s upadající popularitou. Ale řekněte, která jiná zdarma hratelná online hra nese jméno série Battlefield, má velmi mírné hardwarové nároky, nabízí klasické old school souboje bez nějakých šílených scifi prvků nebo přítomnosti mimozemšťanů, disponovala velkou hráčskou základnou a měla tolik možností kam se dál vyvíjet?
Přesně tak, problém je někde úplně jinde…

Co to znamená pro vás jako hráče?

Přijdete naprosto o vše, bez jakékoliv možnosti odškodnění (s čímž jste ale všichni souhlasili v obchodních podmínkách).

Spousta lidí má v těchto hrách i desítky tisíc korun, ale bohužel máte smůlu.

V tuto chvíli je u všech výše zmiňovaných titulů již vypnuta možnost nakupování herních měn.

Co dál

Dál už nic. Hlavně si příště vzpomeňte, až EA přijde zase s nějakou online hru…

Na závěr

Přese všechno jsme si každý určitě užili své pěkné chvilky, poznali spoustu nových lidí, ale holt je čas jít dál.

Doufám, že se s  některými z vás budu ještě dlouho vídat třeba na TeamSpeaku nebo u jiných projektů.

A díky všem, kteří sem za celou tu dobu přišli (a že vás bylo přes 90 tisíc!), komentovali, hádali se, soutěžili, přispěli článkem nebo i něčím víc, vážím si toho, to vy jste byli tím hnacím o.

Co bude s CZBF

Web i všechny přidružené nástroje a služby poběží i nadále až do úplného trpkého konce.

 

Do onoho data je ale pro tento web v plánu přichystat jakousi generační obměnu, aby mohl fénix znovu povstat z popele (a ano, opět to bude  zaměřeno na hry), takže se sem občas určitě mrkněte, abyste o nic nepřišli. 
 1. 3xpendebiiil

  No jo, bylo co vylepšovat. Např. blbá maličkost, když chtěl hrát člověk s kamarádem na stejné straně, tak to nešlo navolit. Tak pak zájem klesal. A ty koniny, co dělali se zbraněma. Že bylo možný za babku si koupit to nejlepší…

 2. 3xpendebiiil

  …ale rok jsem to nehrál, tak musím stihnout do zavření vyzkoušet aspoň DV rush modu.

  • kelnar11

   Impostor! :-)

   Nj nevyhnutelné nadešlo :-) Už vyždímali co se dalo. Kdyby se vývojáři na tu hru nevysrali a nedělali z ní pay2win tak je to kurevsky dobrá free2play hra. A navíc se nemůže rovnat s F2P jako: Planetside 2, WarThunder, Ghost recon…
   Ale co, pochatoval jsem se super lidma, hra mě 2 roky držela a bavila.

   Co teda bude s Czbf.info? ( i když to je taky krapet mrtvý) Klidně bych přispěl jako občasnej pisálek, pokud je stanovený nějaké téma.

 3. Eldar80

  Tak to je smutné. Tedy asi sbohem… Ale byl to docela zajímavej kus života :)

 4. Tribon

  Nó nadšenej nejsem :D zrovna sem se chystal koupit nové PC. Ty mrchy mě zrušili komplet všechny hry ve kterých sme měl peníze :) Nu co ale byla to sranda. Dnes když sem to četl na FB vzalo mě to u srdce a proběhlo mě hlavou mrtě vzpomínek na hraní a lidí kolem toho. Každopádně do her od EA v budoucnu investovat nebudu. Měli udělat nějakou kompenzaci a né že člověk přinde o vše :D Nu ale lidi bylo s váma fajn. Až pořídím nový PC, tak skánu za Váma na ts :)

 5. Theo

  Krutá realita, která se bohužel dala očekávat. Sám již bohužel nemám čas na hraní atk. a svůj účet sem výměnou za práci věnoval jisté osobě. Ale řekněme si narovinu, byla to sranda, kdysi dávno, no ne? :D A pokuď se někteří z Vás zajímají o to, co bude teď… Tak bych doporučil sledovat hru Squad ( http://joinsquad.com/ ). Návrat ke kořenům Battlefield 2, velké mapy, až 100 hráčů na mapě, zaměřené na týmovou souhru ( ve squadec, nečekaně :D ) a hlavně, je to od hráčů pro hráče. Hráči co stvořili pro Battlefield 2 mód „Project Reality“, což je jeden z nejobdivovanějších módu, si řekli že by bylo fajn mít staré Battlefield 2 zpátky v celé páradě, když EA kašle na hráče a kouká jen na prachy… A tak se do toho dali a zašli tvořit Squad… Doporučuji zkouknout video ( https://youtu.be/HEBqUSWqyR4 ), které mě velice zaujalo a hlavmě, písnička od 1:17 mi přípomíná hodně písničku z Battlefieldu, akorát osekanou o pár tonů :D … Já osobně doufám že se tam s Vámi některými potkám až dodělám svou práci na kterou dlouhodobě dělám a budu mít opět čas na hraní :3 :D Kámen ámen tma! :D

 6. Voky0077

  Jedna blbá novinka a najednou je každý aktivní :D
  Těším se na další spolupráci, ať už tady na webu, pokud budu k něčemu užitečný, nebo v jiných hrách ;)

 7. Salkatos

  Tyvole, tak tohle jsem nečekal…na účtě věci za tolik peněz, tolik vzpomínek, začátky KAT teamu…byly to dobré časy s Váma všema! Díky moc, dal bych restart o pár roků a dal to celé znovu zase ! :))

 8. CEA-P.James

  Ahoj Theo nevíš kdy bude ready SQUAD??? nevim kde to stáhnout atd… nevíš neco o tom? Díky..

 9. Theo

  Squad je zatím na greenlight od steamu, tkže něco jako pre-alfa, popř. alfa verze. Stačí sledovat oficiální stránky, tam se vše dozvíš :) http://joinsquad.com/

 10. savebattlefield

  Podepište petici na save-bfp4f.com, brzo i v češtině!!!

 11. Michal

  Pleas i dont want battlefieldpay4free end. I play it as child and i love this game pleas dont end it now.

 12. okilm

  A je to, dlouho to vypadalo blbě, tak to konečně zavřeli. Trochu mě překvapilo, že půjde i NFS: World a BF: Heroes, ale to je prostě EA… BTW ta petice, co tu někdo sdílel nepomůže, ve FAQ v diskusi na BFP4F pod novinkou o rušení se píše, že tento krok je konečný a že pokud by kdokoliv chtěl BFP4F zachovat, může pouze hru koupit nebo do ní investovat prachy…

 13. Nitron.CZ

  Škoda, nikdy nezapomenu na Tribona jakožto na nejlepšího engineera a na Thea, kterej byl můj vzor za medika… :D Vždycky jsem chtěl do KAT klanu ale nějak to nevyšlo, každopádně to byla sranda. Díky všem lidem kolem za pokec, zahrání si a i pomoc, která se mi dostala, když mě EA okradlo o 250 Kč protože jsem si Fundy kupoval přes SMS a v té době to bylo nějak podělaný (bylo to v době +3 zbraní, jestli si někdo pamatujete :D ).

 14. Pitpetr

  Ahoj!:) Chtěl bych jenom poděkovat za ty nádherné 2 roky srandy, her, soutěží a hlavně skvělé party:)) BFP4F pro mně byla z mých oblíbených her hrál jsem ji skoro od Bety až do minulého roku:) Teď začínám hrát Cs Go, tak kdyby někdo také měl tak ať se nijak ozve a může zahrát:) Ještě jednou děkuji za všechno:)
  Váš Pitpetr.

 15. WolF

  Nuže, co říct… Hru jsem hrál od Bety a za tu dobu jsem se zlepšil. Poznal jsem spoustu fajn lidí, na které nikdy nezapomenu. Nikdy žádná hra už nebude taková. Vždy když vzpomínám na společné začátky, roní se mi slza u oka, a mám pocit, že to neustojím. Všechen strávený čas se super partou bude pryč. Všechen čas investován do hry bude pryč. Vše bude pryč. Děkuji za úžasné 4 roky strávené v přítomnosti super lidí, budu vždy vzpomínat. :,(

 16. 3xpendebiiil

  Co ještě dodat? Díky všem na tomto webu, hlavně Johnovi!!! Moc mi tento web s novinkami ve hře pomáhal a dával pravidelné tipy a návody! Hrál jsem od 2011 do 2014 nejvíce pod nickem KICKASSault[CZ]. Teď když něco hraju, tak stejně Minecraft a až zase zatoužím po FPS, zkusím domácí ARMu (třeba http://www.armaseries.cz/). A jinak si myslím, že EA spustí něco nového, ale nejdřív zruší BFP4F a až po nějaké době rozjede novou náhradu. A to proto, aby si hráči nestěžovali, že jim nedovolí do nové hry přenést účet a třeba by mohli chtít i nějaké fundy z BFP4F přetáhnout, že? ;) Taky budu na CZBF a BFP4F vzpomínat!

 17. Slava

  Dnes jsem se po dlouhé odmlce připojil a co nečtu, má hra končí. Nu co dodat…

  Asi mne již nikdo nezná, ale pokud si někdo vzpomene na Slavaondru, tak tomu bych chtěl říci, děkuji za krásné časy zde v této hře. :)

  Děkuji

  Ondra & Sláva

 18. číža

  Nojo :D prostě si nahrabali prachy… já sám jsem v tom měl přes 2000 -_- hra to byla super

 19. franta

  no docela hodne mne to namichlo sem to hral par let a sem na tom zavislej :) sakra sem stoho vprdeli obnovte to

 20. VendaV

  Zkus Heroes and Generals nebo Warface. První je jako BP4F, akorát o desítky let zpět a méně rozmanité, ale méně žeroucí peníze :) a druhé je pěchotní akce silně zaměřená na spolupráci v týmu včetně misí proti AI.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *