novinky

Czechbattlefield – Novinky

Opět zde máme malý článek s novinkami, které se týkají především našich herních serverů. Pokuď chcete být tedy v obraze aby jste se za nějakou tu chvíli nedivili, tak Vám doporučuji si tento článek přečíst.

CZBF – Mixer? Kdepak!

Padlo zde mnoho požadavků od našich hráčů, kteří by si přáli mít zpět starý dobrý server Airmaps & Vehicle. Proto jsme se dohodli, že Mixer server přeměníme na CZBF CZ/SK – Airmaps & Vehicle

Na serveru budete moct opět vidět pouze mapy z kategorie Airmaps, či Vehicle 

Class limiter – Vše pro lepší gameplay

Dnešním dnem se také spustí testování class-limiteru, který bude nastaven tak, aby hra byla 100% vyvážená a  nedocházelo ke hrám, kde v jednom týmu budete moct narazit např. na 9 assaultů či mediků.

Nastavení class limiteru
 • Class limiter bude nastaven tak, aby v každém týmu mohli být vždy maximálně 4 hráči se stejným povoláním
 • Tzn. v jednom týmu budou obsaženi: 4x Medic, 4x Assault, 4x Recon, 4x Enginner
Premium hráči mají samozřejmě výhodu, že je tento systém ignoruje a mohou hrát kdykoliv a s čímkoliv, ikdyž je už na serveru maximální počet daného povolání.

Podpora pro tablety a mobilní zařízení

Ve dnech od 22.3-24.3 2013 se můžete potkat s problémy s připojením na naše webové stránky, které budou pravděpodobně uzavřeny. V těchto dnech se budu snažit opravit tzv. responzivní část webu, neboli část kódu tak, aby se stránky dobře zobrazovali jak na mobilních zařízeních tak i tabletech.

Stránky budou offline převážně ve večerních hodinách.

Naše novinky jsou u konce

No a to by bylo vše, chtěl bych jen podotknout, že nastavení class-limiteru není konečné. Jedná se pouze o jedno z možných testovacích nastavení, zkoušíme pouze jak se hra bude chovat při tomto nastavení a zdali herní zážitek bude ještě lepší.

Děkuji že jste si našli čas a přečetli si tyto novinky, za Czechbattlefield tým
Theo

 1. KartmanCZ

  Tak když se najde lepší web co je provozu asi 2 hodiny a má 1500 zhlednutí tak musí vymýšlet kraviny :D ale to s těma tabletama máte na hovno za chvíli tady bude tak 2x míně lidí :D

 2. Razor911

  Zdravím chci se jen zeptat na vašim serveru kde je jen mapa Shargi jsou zakázané nebo povolené brokovnice? Že když tam hraji tak se tam najdou šílenci co mají usas nebo spas. Nedavno tam byla shotgun war :D

  • Theo Autor příspěvku

   Na našich serverech jsou zakázany všechny poloautomatické a automatické brokovnice, tzn. USAS, SPAS-15 a Saiga a ta „nová“. Pumpovací brokonvice můžete jakkoliv používat ( SPAS-12 a 870 Combat. Samozřejmě pořádek na serverech je pouze tehdy když hraje Premium hráč, jelikož tyto hráče vyhodí a hraje se podle pravidel, které máme stanoveny.

   • Nowakov

    PS: ten orel mi přišel hezčí ;) :D

 3. blackwolf622

  Kartman nechapem o com teraz kecas troska :D
  Razor na serveroch su zakazane USAS12,SPAS15,SAIGA a ta nova broxa co je automaticka , mas to dole v rohu napisane ked sa prihlasujes na server.
  Ze sa znova vrati Vehicle som rad lebo na nom som furt sedel :)

 4. Nowakov

  jen 4 z každé třídy?? Jelikož jsou jen 4 třídy tak to je maximálně 16 hráčů => servery budou pravděpodobně pořád poloprázdné :D :D

  • Theo Autor příspěvku

   Asi si to dobře nepochopil… 4 hráči z každé třídy do jednoho týmu ;) Ve druhém to bude to samé :) Např. Celkem bude na sereru 8 assaultů, ale z toho 4 v jednom a 4 v druhém týmu.

   • Bonaqua

    Keď sa pripoja na server 12 reconi tak potom čo ? :-D

    • Theo Autor příspěvku

     Pokuď bude v jednom týmu více jak 4 reconi tak to zbytek co se připojí kickne :) Jednoduché, samozřejmě pokuď tam bude Premium hráč, tak ten je plně ignorovaný, na toho se toto omezení nevztahuje :)

    • CZTheDanny

     No, tak umíš počítat a víš kolik jich to vyhodí ne? :O

   • Nowakov

    ne, pochopil jsem to správně. Dle tvé úvahy bude na serveru tedy max 32 hráčů (4x4x2). Ale jen za dobré konstalace hvězd => servery budou poloprázdné ;) Myslím že rozumnější by bylo 5+5+5+5 nebo 4+5+5+5.

    Mimochodem, jak potom funguje autoteam balance? Je možné, že to někoho přehodí do druhého týmu, který má už obsazenou třídu a v důsledku toho ho to kickne?

    • Nowakov

     tak po pár hrách je tam průměrně celkem okolo 20 (nebo lehce přes) hráčů s nenulovým skórem. Zbytek se tam točí jako vítr v bedně. Minimum je podle mě 5 na třídu, ale ještě rozumnější bych viděl 6.
     Ale osobně nejsem moc velkým zastáncem classlimiterů. Nesnáším, když si chci zahrát a nejdřív mě to postupně vykopne ze tří serverů, než si pak vlezu na official..

 5. Frenk98

  No nevim nevim :D Je to logický ale ja bych dal class limiter jen na snipery no :D

 6. Voky0077

  Jediné, co z uvedených novinek vítám, je lepší kompatibilita s mobilními zařízeními. Ale ty class limitery nechápu….

  • kelnar11

   No… ono se něják musí vydělat na servery a dát normál hráčům motivaci aby se stali premium (tento krok chápu i když se mi nelíbí) Dokonce si zajdu i na EA ofik. servery kde budu trpět kuřbuřty s brokádáma než classlimiter :D

   • blackwolf622

    Asi tak kelnar :) (inak :Nepriatel ma broxu ja mam apache :P ), bez classlimiterov je hrat sranda hlavne ked ste na masthure jediny enginer z celeho serveru a ste v tanku :P

    • Theo Autor příspěvku

     Vůbec tu nejde o „motivaci“ pro Premium členství, nic takového nebylo v plánu… Hodně se mluví o omezení hráčů v naši komunitě, protože je fakt na dvě věci když v jednom týmu je např 8 mediků/sniperů/assaultů/enginnerů … A tak jsem si řekl že s tím něco udělám a zkusíme pár věcí. Takže jsem udělal tento krok. Nemá to nic společného s tím že chceme do Premium tímto nalákat hráče, je to uděláno čistě pro to aby gameplay byl lepší a zatím to testujeme, a budou na základě názoru Premium hráčů probíhat ještě úpravy.

     • kelnar11

      No… každej si tomu říká jak chce :-) Ono k nevyvážeností stačí jak říkáš např. 8 mediců/assaultů apod… ale spíše k nevyváženosti stačí lidi s Famasy a všema těma novýma zbraněma (a stačí i 2 takoví) Ale nebudem tu řešit sračky :-)

     • Theo Autor příspěvku

      Máš pravdu, je to F2P hra, takže musím souhlasilt. Každopádně omezili jsme všechny postavy, z důvodu aby jich tam prostě nebylo hodně. O nic jiného nám nešlo a hráči jsou s tím i spokojeni. Každopádně nevím jak dopadne zítřejší porada ale zkusím prosadit navíšení CL z pěti na šest.

 7. Jezichlup

  hmm.. no budiš.. kdysi jsme se bavili že Infantry zůstane tak jak bylo vždy.. :-( A JE TO TADY !!

  • Jezichlup

   ikdyž přiznávám že FAMAS je hnus takže něco do sebe to má..ale je to škoda..přece jenom se to řeklo no a teď když se to poruší tak..už se tady nedá věřit skoro ničemu..
   PS: Theo kdo všechno se na tom domluvil??

 8. Bonaqua

  je to blbosť…..takto server nezaplníťe….a keď to niekoho kickne 2-3 krát tak sa nato ****** zruší váš server z bookmarks a nikdy sa k vám už neprihlasí :-)

 9. Bonaqua

  podľa mňa riešite úplne nepodstatnú vec….Prv vyriešte brokovnice na serveroch ;-)

 10. Johncze (admin)

  Taky by bylo záhodno opět zapnout T4G Blacklist, netuším, proč je vypnutý…

  • Theo Autor příspěvku

   T4G je smazaný, využíváme čistě Blacklist, což je ve skutečnosti T4G, ale máme tam přístup do banovací databáze.

   • Johncze (admin)

    aha, ale servery nejsou vedeny pod T4G a to ztrácí ten punc kvality :(

 11. Eldar80

  S takto nastaveným limiterem vůbec nesouhlasím. A osobně si myslím, že je zbytečný. Když už class limiter tak pouze pro Recony s počtem 5. Ale ani s tím nebývá problém, protože týmy, kde je mnoho reconů často prohrávají. A omezovat inženýry jako nejslabší class mi rozum vůbec nebere. Hra 100% vyvážená nikdy nebude, protože stačí jeden hráč výrazně lepší než ostatní a vyváženost je ta tam. Možná tak omezit mediky jako nejsilnější class, ale taky bych dal počet 5. Omezit assaulty … ehm prosím? Nějaký racionální důvod? Logický argument? Snaha zabránit, aby tam nepobíhali 4 maniaci s L85? To nás časem stejně čeká tak co…

  • Theo Autor příspěvku

   Všechno je čistě na testovací dobu po dobu jednoho týdne, v pátek bude porada kde se k tomu každý vyjádří.

  • Theo Autor příspěvku

   Má to něco do sebe, a tak jsem vše omezil ze 4/tým na 5/tým. Svůj názor si pak všichni řekneme v páteční podvečer.

  • Tribon

   Inženýr je nejslabší class? Od kdy? Medik nejsilnější? Od kdy? Assalut byli a jsou nej classy na tyhle mapy… Už jen podle statistik… Recon není vidět na scanu a má monition senzor… Jde o styl hraní, ale je pravda, že když potkáš dobrého hráče s famasem je to v troubě a když špatného je to v troubě taky…

 12. killer_killer9

  :( ten classlimiter se mi nějak nelíbí :D jen 4 ass. v jednom teamu? :D To asi budou vaše servery plné jen premium hráču :D

  • Boban517

   Naprosto souhlasím. :)

  • Theo Autor příspěvku

   Prémioví hráči jsou plně ignorování class-limit systémem, tzn. Ikdyž jsou na serveru v jednom týmu 4 Premium hráči hrající za povolání Assault, pořád se do toho samého týmu můžou připojit 4 normální (neprémium) hráči s povoláním Assault.

 13. Maty

  nefunguje mi tahle stránka kde se daj porovnávat ruzný zbraně a spoustu dalšího http://bfp4f.alchemical.ch
  tak se chci zeptat jestli to je moje chyba nebo jestli to nejde i ostatním ??

  • Eldar80

   Tahle stránka mi nefunguje od soboty.

   • Maty

    mě taky a dost mi to vadí ae sem rád že to není jen moje chyba

 14. Miroslav612

  s class limiteru mám radost.. ježku ty sa pýtaš kto..
  ked hravame na rushi tak je tam najviac assaultoch s l85 a famasem najhoršie je že su to urvone 14, ,12 proste ta spodná hranica ,ktorá ten famas alebo l85 nemá mať. a potom ta vacsia 20+ a nieje to prijemne a je to už o nervy ked ta takéto lamy brusia… takže som spokojný za class limiter..

  • Voky0077

   Koukáš na to špatným pohledem, ano ty zbraně jsou dobré, ale když nebyly, jaké měl assault dobré zbraně? AEK možná? A jak se omezovali medici s jejich MGčky? Všichni na ně nadávali ale hrálo se dál, tak proč to není tak i teď? Proč se všechno musí omezovat protože zrovna někoho štve Famas/L85? ….a pak tu je Ježkem připomínané Infantry, kvalitní server který měl zůstat tak jak byl…..no nepovedlo se.

   • Miroslav612

    to jo Voky s infantry suhlasim to su male 2 mapy a tam sa to nejak prekrije. ale natom rushi napr kopec sharqi l85+m145 je smrtelná kombinácia.. ja ta chápem..assault nemal nič AEK M16 to bolo všetko.. a ja som iba proti L85 a famas ..priznávam mám ho aj ja ale ked ho maju 14,12 urovne tak ma ide proste jebn*t…

    • Voky0077

     Jasně, já to taky tak vidím, nasere mě levl 10 s L85 a M145, ale MGčko bylo v setu a měli ho lidi od 1 levlu. Chci jen poukázat na to, že s medici to bylo před půl rokem to samé a nic se neměnilo, tak proč se mají dávat teď classlimitery?

  • Jezichlup

   OK beru rush tam nevím jak to je, protože tam nehraju a na Infantry a Vehiclech (tady jsem seděl furt, ale Vehicle už nejsou=hlavní důvod neplacení Premium) no já chtěl class limit na Vehicle.. a NIC !! ale na Infantry o kterých jsme byli domluveni už jako Kat že s nimi NIC DĚLAT NEBUDEME tak ty se zes*aly classlimiterem..no HNUS!!
   PS: Miro nepochopil jsem tohle: „ježku ty sa pýtaš kto..“

   • Jezichlup

    a navíc je pravda že teď Infantry jsou hodně často poloprázdné..až vyptahlé. Minulý týden si přijdu ze školy a v Úter,ý Středu i Čtvrtek jsou Infantry Prázdné 0/32 WTF kde je ta doba když tam hráli známí hráči.. MirsoH, VIRgamerUS atd. teď je plné lamiček USAS a jiné brokovnice.. a lidí co to neumí hrát..Co se udělalo špatně?? No asi to že sem jim sem nepodařilo připojit kvůli class limiteru (Prosím netrvrďte mi že už nehrajou teď chodím na OG a všichni co chodili rádi k nám jsou FUČ=u OG)

    • Jezichlup

     takže si myslím že by se lidi z Premium měli chytit za palici a popřemýšlet..A lidi z KATu ještě víc (ti co jsou stále Premium), protože to byla nejlepší hra a člověk si vážil toho že si může zahrát ze skvělími lidmi a vážil si toho že je KAT. Teď pošleš 50 Kč nebo 2 eura a si Premium no ale skoro nic nemáš..jen práva a statusy ale před tím si byl někdo byl si KAT. Je to (podle mě) takový systém vydřidušství jako předvádí EAsy akorát že v podání CZ/SK komunity…

     • Jezichlup

      nu prozatím jsem domluvil Omlouvám se za SPAM že to není jeden koment ale kdo by četl takovou slohovku :Da Teď jdeme s tatou na dřevo takže zase někdy příště :-P :D :D

 15. Dave

  Ježek má velkou pravdu .. Mě se popravdě nikdy nelíbilo, že se zrušil starej dobrej KAT a nastoupil CZBF .. Jeden z důvodů, proč jsem přestalů hrát … Zpet k tomu co psal Ježek .. Má pravdu .. tenkrát byl KAT .. byli jsem malí .. na TS nás chodilo všudy všeho 15 .. všichni jsem se znali ALE byli jsme někdo …

 16. Tribon

  Je v tom lese ještě nějakej strom? Tam jezdíte furt… Není to tak jak píšeš… EA sou jak říkáš vydřiduši, ale stím že to dělají pro sebe kvůli vlastním ziskům… My to tu máme pro nás a Premium status nese víc než jen kickování a ikonky… Ano taky mi chybí ten starý název KAT, už jen pro to, že sme na tom začali, ale to i tu na webu… Kdyby víc lidí z premium chodilo na schůze, taky by to bylo lepší….

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *