CZBF Tool: limitery po našem

Po delší době jeden nový přírůstek do naší rozrůstající se řady nástrojů. Poslední dobou možná čím dál častěji na serverech vídáte různé limitery, autokickery a spoustu podobných věcí. Kolikrát ani nevíte, co se stalo a už jste ze serveru venku a pokud se to stává opakovaně, kýbl na nervy se hodí. Zlepšit situaci a udělat ji o něco přehlednější se pokusí právě CZBF Tool.

Už delší dobu (několik měsíců) běžel na serverech klanů, které spolupracují s czechbattlefield, jakýsi jednoduchý limiter a jelikož je škoda si to nechávat jen pro sebe, nedávno dostal nové funkce a kabátek. A počínaje dneškem je plně připravený. Během následujících dnů jenom dostane další jazykovou mutaci a může směle vyrazit do světa.

Ale co z toho plyne pro běžné hráče?

To lze jednoduše zjistit hned na hlavní stránce nástroje: http://tool.czechbattlefield.info.

Tam totiž najdete seznam všech zapojených serverů a hlavně jejich nastavení nástroje, tedy jednotlivých limiterů, takže hned víte, co a jak je kde nastaveno a který server je tak pro vás ideální.
Skrze seznam se pak třeba dostanete rychle na Server Watcher nebo do záznamů daného serveru, což je druhá exkluzivní věc.

U každého serveru si totiž můžete zobrazit posledních 100 záznamů akcí, které nástroj vykonal a pokud tedy třeba máte nějaké nejasnosti, proč jste byli nástrojem vyhozeni, právě tam najdete rychlou odpověď. Čili se jedná o transparentnost, které zatím jiné nástroje nenabízí.

[divider]

Další možnosti už jsou pak určeny právě administrátorům či majitelům serveru.

Základem je jednoduchá a přehledná administrace, kde lze vše pohodlně nastavit a změny se projeví okamžitě (oproti některým konkurenčním nástrojům).
Přičemž si lze nastavit i prezentaci svého serveru právě i v onom přehledu na hlavní stránce.

Hlavními moduly pak jsou:

 • Prebuy limiter – neboli pay2win
 • Weapon limiter – zakáže nebo naopak povolí vybraný okruh zbraní
 • Class limiter – omezení počtu hráčů od dané třídy v týmu
 • Level limiter – ponechá pouze hráče, kteří mají vyšší nebo nižší než nastavený level postavy, lze oboje

U class limiteru byl také vytvořen tzv. inteligentní class limiter, který hráče místo kopnutí přesune do druhého týmu, pokud je v něm místo. Bohužel však kvůli omezení tvůrců hry funguje pouze v unranked módu.

Možnost vyjmutí VIP hráčů z limiterů je samozřejmostí.

Celý systém je pak hodně optimalizován a stále kontroluje, aby se posílalo na server co nejméně požadavků a vše probíhalo rychle a bez zátěže na herní server.

[divider]

Z důvodu provozu serveru, na kterém nástroj běží, se jedná o placenou službu, nicméně pro všechny servery s podporou CZBF je a bude zdarma.

Kompletní informace jsou pak k nalezení na již zmíněných stránkách: http://tool.czechbattlefield.info.

[divider]

Diskuze

Tímto bych také chtěl rozproudit diskuzi, jaký je na limitery a podobné nástroje obecně názor a to hlavně teď, v době kdy byly upraveny zbraně.

Co vám na nich vadí?
Co nového byste naopak rádi viděli?

Zajímavé nápady a řešení se pak mohou v nástroji třeba časem objevit :)

 1. Johncze (admin) Autor příspěvku

  Teď, když o tom tak píšu, napadá mě něco ve stylu HC módu – kdo bude mít na konci kola záporný K/D nebo pod určité skóre = kick
  Co vy na to? :P

  • Theo

   Nevím jestli je to už možné, ale obsahuje už RCON data jako „nastoupil do X vozidla / vystoupil z X vozidla“ ? Jestli jo, tak by určitě řada lidí uvítala možnost kicknout automaticky tyto lidi… Oman by pak vypadal jako bojové pole bez vozidel, což by možná i někteří ocenili, v lepším případě zakázat pouze určitou techniku.

   • Johncze (admin) Autor příspěvku

    právě že v BF2 to funguje, ale tady opět jedna z věcí, která nefunguje :(
    tudíž to jednoduše nepůjde

   • Theo

    Škoda, tak možná snad s nějakým updatem.

 2. Uctik

  Za ten Pay2Win jsem asi nejradši :) Nevím proč ale nesnáším prebuyery.. Ale zase mám rád když brečej :P Je málo serverů s tímhle limiterem, takže ho lidi maj rádi a servery se můžou chlubit velkou hratelností a oblíbeností :) Jinak pod to určité K/D = kick by asi nebylo nejlepší.. Někdo příjde na konci kola dvakrát ho sestřelej helinou a kick…. Jedině kdyby se dal nastavit na čas od začátku kola :D Jinak bych asi nic neměnil..

 3. kelnar11

  Podle mě chujovina dávat prebuy limiter na zbraně jako M60, AK-47, M24, SVD, 416 apod, Ty zbraně nejsou tak strašně OP a ničící hru aby měly prebuy limiter.
  Jinak kick za špatné K/D: Sorry ale to je blbost na n-tou. Někdo má třeba špatný den, nejde mu to, nebo se nepohne ani ze spawnu a je 15krát mrtvej a pak ho to kickne… Chtělo by to spíše něco jako balancování týmu: tzn. že pokud je jeden tým ve sračkách tak buď se přehodí pár slabých k soupeři, nebo od soupeře 1 až 2 silní k prohrávajícím… Poslední dobou vidím jak jeden tým ovládá 3 vlajky (4 nebere protože nikdo nechce nahánět parašutisty) a čekají až se spawnou na vlajce, nebo vylezou ze základny.

  • Theo

   To balancování bohužel nějak upravit nemůžeš… Není to možné ( alespoň co já vím ). Prostě nemůžeš jen tak na ranked serveru přehazovat hráče, kdyby to šlo tak by to určitě bylo dobré a teambalanc by tam byl, ale samozřejmě by si to našlo oblíbenost i mezi klany, kde by hráči hráli vždy spolu a opět by hra byla nevyvážena… „Everything can be misused“.

  • Johncze (admin) Autor příspěvku

   přehazovat hráče v ranked nejde, maximálně co jsem teď viděl, tak že by se na konci kola hráči v týmech vždy náhodně promíchali

  • Theo

   Na konci kola jde upravovat místa hráčů v týmech? :O Rád bych se dozvěděl víc a hlavně jestli to jde jen náhodně a nebo i upravit podle nějakých podmínek.

   • Johncze (admin) Autor příspěvku

    na konci kola je to prostě do příštího kola rozhází náhodně do týmů :)

 4. Glikun

  Limitery jsou na nic :).. To, že nemají nějací žebráci peníze, aby si nakoupili vybavení za peníze není problém ostatních, a tak by je taky nemuseli hned blokovat..

  • DANGER

   Přesně, a blokování snajprů proto, že je nějaký zakomlexovaný děcko nedokáže sejmout je ještě větší blbost…

   • Gřupik

    Možná to není jenom kvůli zakomplexovaným děckám … Taky rád hraju za snipera a štve mě, když mě to kvůli limiteru vyhodí, na druhou stranu, například včera sem hrál a v týmu sem měl 13 sniperů!!! A co dělá většina sniperů? Kempí, že? A co asi zmůžou tři lidi v týmu, kteří by rádi hráli normálně? Hovno. Takže se na mě nezlob, ale tenhle limiter má něco do sebe.

    • DANGER

     Okey, tvůj názor…, můj názor je, že to ke hře prostě patří… (stejně jako „OP“ zbraně a zalagování pomalejch PC smokem)

     • war.und.war

      přesně tak a správnej hráč to přečká a uvědomí si že je to od easy dar, hra by totiž byla nudná jinak :D

     • Gřupik

      To je asi jak kdybych tvrdil, že ke hře patří cheateři … prostě tam sou, tak se s tím smiř. Jinak můj názor je ten, že ta hra by měla být týmová … což je, bohužel, s deseti camperama v týmu prakticky nemožný. A protože existují způsoby (v podobě limiterů) jak takovým situacím aspoň trošku zamezit, tak já jsem pro.

     • kelnar11

      Otázka je kde kempeři kempí… Jestli celý tým kempí u poslední nepřátelské vlajky a dělá spawn killing tak to je teprve hra o hovně :-) Ale nejvíce mě sere, že to vždy odnesou snipeři… jak ale 5 lidí (medici a assaulti) kempí na kopečku s MG36,L85+M145 tak je najednou vše v poho a poskytují taktickou oporu týmu a jsou největší týmoví hráčí všech dob :D

     • DANGER

      Ještě je tu trochu rozdíl, totiž hrát za snipera je naprosto legální… :/ (Jak kurwa doprdele může někdo něco takovýho přirovnat k cheatování ?!?)

     • Voky0077

      Nebo co takhle se začít vyjadřovat slušně? …;)

     • Uctik

      Ty seš vůl :D :D

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *