BattleForge končí a „posila“ ve vývojovém týmu

Po několika dnech sucha tu máme dvě novinky. Bohužel ne všechny jsou zrovna příjemné a mohou mít dalekosáhlé následky, připravte se.

RIP BattleForge

Nejdříve velmi smutná novinka. 31. října se nadobro uzavřou brány světa Nyn, respektive herní servery hry BattleForge, což je jedna z her ze série Play4Free. Pravděpodobně to má také spojitost s uzavřením herního studia Phenomic, které spadá pod EA (mimochodem stejně jako Easy studio).

Podle vyjádření zainteresovaných lidí, nemá EA zájem ukončovat jakékoliv další Play4Free tituly a to ani ty, které mělo na starosti právě Phenomic. Nicméně se prozatím neví, kdo si stávající sirotky jako C&C: Tiberium Alliances  nebo Lord of Ultima vezme pod svá křídla.

Do 31.10. tak všichni hráči musí utratit všechny své BattleForge Points (obdoba našich Funds), jinak o ně nenávratně přijdou.

Jak lze vyčíst z reakcí hráčů, jedná se o velice oblíbenou hru, dost možná s nejaktivnější a  nejspořádanější komunitou a s velmi dobrým přístupem vývojářů (s ohledem na vlastníka, EA…) – proto se už tentýž den začínali po internetu objevovat různé petice a zakládat kdejaká uskupení na zachování této hry.

Hra totiž nabízí poměrné originální herní mechanismus, kde je skloubena realtime strategie se sbíráním herních karet, díky kterým můžete vytvářet/vyvolávat bojové jednotky a získávat další bonusy. Karty se dají nakupovat, prodávat, směňovat a jejich pečlivým výběrem  a sestavením si vlastního balíčku teprve máte šanci uspět.

Po 4 letech tak můžeme dát hře definitivní sbohem.

Na závěr menší anketa, jak jsou na tom zdejší hráči s BattleForge.

BattleForge

Zobrazit výsledky

Staronový komunitní manažer

Zhruba ve stejnou dobu se objevilo oznámení, že Muhammad Al-kaisy s iráckými kořeny, který byl dosud komunitním manažerem arabské sekce BFP4F se nyní přesouvá o stupínek výše a k dosavadní působnosti získá ještě status asistenta komunitního manažera, to znamená, že bude něco jako pravá ruka toho nejvyššího, tedy člověka s přezdívkou VitalBullet.

Na fóru a ve hře ho můžete najít pod přezdívkou Fixnow
(všimli jste si toho paradoxu?:)).
Máme tu tak dalšího manažera zaměřeného na styk s veřejností, otázkou tak zůstává, kdo bude na hře skutečně pracovat?

 

Je ženatý, má rád hip-hop říznutý rockem a sbírá netradiční plastové lahve.

Pokud se vám Muhammad zamlouvá  a rádi byste k němu měli o něco blíže, můžete ho začít sledovat na Twitteru, podívat se na jeho osobní blog nebo si přečíst celý rozhovor na oficiálním fóru.

 1. Jezichlup

  No jen, aby tam nepochytil návyky EAsy jako má do teď.. a Hip-Hop.. no co každý má právo na omyl.. :D

 2. kelnar11

  Kolik už zaměstnali manažerů na styk s veřejností… Jsou tak blbí protože neví že manažeři co maj na starost tohle nic nezmůžou, nebo jsou tak blbí a myslí si, že my jsme tak blbí, protože si myslíme, že to vypadá na to, že EAsy pracuje (zamotal jsem vám hlavu?) :D Podle mě nejvíce zbytečný post ve firmě… stačí si přečíst forum, zeptat se lidí, nebo mít nápad a ne jak blbej najmout 20 manažerů pro veřejnost, kteří maj za úkol číst fórum a ignorovat :-) Jestli se jeho příchodem něco změní tak sorry za můj omylný názor :-)

  • Jezichlup

   přesně to jsem si říkal včera taky :D Akorát se mi to nechtělo psát, protože jsem měl pocit že by to bylo na dlouho.. a jsem hold od přírody neskutečně líný člověk :D

 3. radek2707

  skoda ze zrusili tu hru ikdyz ji nehraju

 4. DKiller

  Nikdy jsem jí nehrál ale vypadá to docela dobře. Ale když někdo zruší nějakou hru tak to je opravdu škoda a to skoro vždycky, alespoň pro mě :( :D

 5. Ujfy

  Náš milý Muhammad je podle mě pěkný blb. Četl jsem jeho krátký proslov a je to přesně takový EA typ. Plnou hubu nekonkrétních keců. Jak bude všechno v pořádku, jak se o nás budou hezky starat.
  Pro mě velmi nesympatický.

 6. killer_killer9

  Tak ten Muhammad vypadá na pěknýho kreténa :D Manažér ještě k tomu pochybné národnosti se vždycky hodí že? :D Místo toho aby si našli nějakýho schopnýho vývojáře co je schopnej pro hru něco udělat

 7. Uctik

  Jo, znám BattleForge ale nikdy mě to moc netáhlo :) jinak upřímnou soustrast pozůstalým hráčům :)

 8. pernament

  takovej muhamad wtf co ten zmuze :D, kez by slo aby aspon na jeden tyden by jim prestali uplne chodit penize za fundy, a nikdo by nehral battlefield… by se ta posrali krachem ze by zacali makat jak vcelky :D

 9. Brogi10

  Je mi opravdu líto že končí ta to hra sice sem ji nikdy nehrál a díval sem se na video a bylo skvělí tak je mi to líto že končí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *