Basra Rush na PTE: nejlepší Rush předělávka?

28.11. představuje možná další milník ve vývoji Battlefield Play4free, alespoň co se týče map. Jelikož právě včera před několika hodinami byla uvolněna k veřejnému otestování předělávka mapy Basra do Rush módu. Připravte se na pořádný masakr.

Basra Rush

Předně je nutno říci, že níže napsané vychází asi z hodinového hraní, kde ani jeden z útočícího týmu nedosáhl vítězství, ale o tom později :).

Nejdříve pár největších změn:

 • Zbarvení oblohy – obloha je potemněna a zbarvena do červena po stylu Karkandu, ale zde je to udělané citlivěji a výsledek je opravdu příjemný a je až s podivem jak může jedna změna udělat rozdíl.
 • Jako nová mapa – zde si asi nejvíce tvůrci pohráli s prostředím. Některá místa hned poznáte, jinde bylo přidáno pár maličkostí a někde se tvořilo o sto šest. Ve výsledku tak dostáváme vcelku novou mapu, ale díky znalosti původní Basry se lze celkem rychle zorientovat.
 • Kašna – asi největší změny se udály okolo místa, kde by stála vlajka C. Byli přidány další zdi, ještě o něco více zvlněn terén, ale hlavně přibyla kašna, nicméně na koupání zapomeňte, spíše se kolem ní budete honit se soupeři :).
 • Masakr – stačí jen říct, že mapa je rozdělena pouze do 3 fází po 2 M-Comech a vybavit si, jak je Basra malá mapa. Ve hře tak téměř neustále dochází ke střetům a výborně zde využijete zbraně účinné na krátkou vzdálenost. Vždyť od spawnu k M-Comu to máte doslova pár kroků. Lahoda.
 • Žádná vozidla – Prvenství si Basra Rush připisuje jako první rush infantry mapa, takže žádné honičky po parkovišti.

Dojmy

To by byly nějaké novinky, teď nějaké dojmy ze hry.

Hned na úvod řeknu, že dojmy jsou pozitivní, což koresponduje i z veskrze nadšených reakcí komunity. Na to, že plány na novinky kolem map uvedeny nebyly, jedná se o příjemné překvapení.
Dokonce bych tuto modifikaci prohlásil za dosud nejlepší předělávku mapy do rush módu.

Jak už jsem psal, díky malé mapě se téměř ihned (jako útočník) ocitáte u prvního z M-Comů, ty se nacházejí v oblasti, kde jinak stojí vlajka A a útočníci tak začínají až za spawnem v assault módu, takže mapa je tímto směrem rozšířená.

Jelikož je všechno  blízko u sebe nemusíte po spawnu dlouho utíkat směrem do centru dění, což je také příjemná vlastnosto (ve srovnání s ostatními rush mapami)

Navíc jsou v uličkách vytvořeny nové průchody a díky přidaným schůdkům se u jednoho z M-Comů dostanete i na další ze střech, ono obecně k M-Comům vede celkem hodně cestiček a pokrýt tak celou oblast není snadné.
Útočníci mají dle mého (hlavně ze začátku) těžší pozici, to potvrzuje i fakt, že během hry žádní útočníci nepokořili 3. fázi. Ale i přesto je tato mapa zábavná.

Potěší třeba druhá fáze, která se odehrává v parkovišti. Jeden z M-Comů totiž najdete přímo na v horním patře a druhý se nachází naopak v tom nejspodnějším a opět se jedná o otevřená místa, tudíž nějaká šance na úspěch je koordinovaný útok větších skupin.

Možnosti taktizovat tu určitě jsou, minimálně tak jako v jiných mapách.

3. fáze se pak odehrává kolem původních vlajek C a D. U bodu C právě najdete onu kašnu a téměř bludiště díky přidaným zdem, tudíž je toto místo celkem nepřehledné, což může někomu dělat problémy, ale druzí toho zase mohou naopak využít.

To samé se dá také říci o druhém M-Comu (zhruba na místě vlajky D), jelikož rozestavění budov v oblasti bylo taktéž pozměněny a zase se tak jedná o trochu něco jiného.

Screeny

Hráč Yomama1235 udělal několik prvních obrázků, tak alespoň pro představu:

Více screenů je k nalezení na oficiálním fóru.

Video

Na internetu již také kolují nějaká videa z předělané mapy a možná tím  úplně prvním byl komentovaný první dojem od hráče Pellets, moderátora fóra. Pro základní seznámení a dotvoření obrázku o mapě, pokud jste ji ještě nehráli, úplně stačí.

A co vy? Už jste vyzkoušeli? Co na ni říkáte?

 1. TiTan-Payne_

  Pekne prepracovane mapy a rush krasa len skoda ze cele PTE je takmer sami Hacker -.-

 2. TrauTenBerk

  Už tam chybějí pouze zombíci :D Za mě teda zklamání že se nezpřístupnila žádná nová zóna. PLus maj u mě za to že není Basra úplně stejná jako v assault modu.

  • Frenk98

   Já čekal že otevřou levé křídlo z pozice útočníků :/ A oni akorát dají M-Comy na pravé křídlo :D Jinak se už velice těším na Ostrou hru :D

 3. Theo

  No já osobně se nemůžu už dočkat a hlavně mě těší pojetí basry jako čistě INFANTRY rush mapa… Doufám že do 1-3 týdnů si ji zahrajeme oficiálně a některý z klanů udělá „Only Basra Rush“ den :D

 4. kelnar11

  No čekal jsem že bude rozsáhlejší, ale je to infantry rush takže asi nic :-) Mohli to taky udělat rovnou ve tmě a do hry přidat 2 nové věci: Noční vizi a baterku na zbraň, ale to zase sním :D Tak to vypadá jako nějáká postapokalyptická zombie řežba (bez zombie :-)) takže tady na tom by se asi nejlépe hrály ty rádoby-zombie módy… Ale není to špatný, hlavně že neudělali to co předtím: Sebrali mapu a dali pár pytlů s pískem po mapě a nazvali to NOVÁ Rush mapa :D Doufám že udělají i Oman Rush mnohem odlišnější a ve tmě :-) Akorát škoda, že to není i v assault módu a jmenovalo by se to např: Bloody evening in Basra.

  • TrauTenBerk

   Byl by to masakr mít úplnou tmu a na guně baterku s 15-20m dosahem :) Sniperům bych dal noktovizor a jaká by byla prča. :D Hrál bych jen ninjastyle s defíkama a kudlou :D

   • kelnar11

    By si každej ,,sniper“ sebral VSS :D Ale sniperům dát noční vidění s delší výdrží a ostatním slabší noční vidění :D V nouzi baterka, kdyby došly baterky do noční vize :D, ale to asi Easy neudělá :-)

    • Overdose (Ujfy)

     jedna hra, kde je VSS i noční vidění a je to sakra zábavný: Metro 2033 :)

 5. Jezichlup

  A takhle to vypadá, když to EAsy moc nepokazí..mě se to celkem líbí, ikdyž jsem odehrál asi jen 1 hodinku lepší bude snad už jen Myanmar RUSH!

 6. Korny

  No joo už se nemůžu dočkat :)
  Akorát škoda že jí neudělali ještě delší, víceméně až na ten začátek to známe jenom je to trošku poupravené :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *