Tipy a Triky

8 způsobů jak zlepšit Vaši hru

Zde Vám přináším překlad průvodce z oficiálního fóra od hráče General.Thor. Předesílám, že (jak sám autor uvádí) je určen pro nováčky. Proto prosím zkušené hráče, aby v něm našli chyby a tyto uvedli v komentářích, aby je mohli méně zkušení použít pro svoje zdokonalení a tím celkově zvýšit úroveň hry.

A zde již samotný překlad:

Když  jsem začal hrát tuto hru, vůbec mi nešla. Moje K/D se pohybovalo okolo 0,1 a jen málokdy jsem zabral vlajku nebo pomohl svému týmu. Nyní se moje K/D pohybuje okolo 2,0 a pomáhám týmu jakkoliv můžu. Tento průvodce byl vytvořen pro nováčky, kteří mají problémy přežít na bojišti. Dal jsem dohromady 8 tipů, které Vám, podle mě, pomohou prosadit se ve hře.

1) Miřte!

Pokud používáte automatickou zbraň, nestřílejte po dlouhých dávkách. Vyjma soubojů na VELMI krátké vzdálenosti. Jinak používejte krátké dávky. To dozajista zpřesní vaši střelbu. Pokud střílíte z odstřelovačky, nezapomeňte nadsadit (bullet drop = snos kulky). Minul jsem spousty headshotů, protože jsem nenadsadil. Také si dejte pozor na pohyb Vašeho cíle. To Vám pomůže zasadit dobrou ránu.

2) Postupujte s opatrností!

Když jsem začínal, býval jsem zabit nepřáteli, které jsem ani nezaregistroval. Ujistěte se, že máte dobrý přehled o oblasti, než se začnete přesouvat. Pokud je nepřítel poblíž, nejprve ho zneškodněte a teprve potom se přesunujte. Dávejte pozor na nárožích. Býval jsem zabit, když jsem běžel okolo nároží a najednou jsem zjistil že přede mnou stojí nepřítel. Pokud se blížíte k rohu a nevíte jestli tam nepřítel je, zamiřte (v základním nastavení RMB) a pak se posuňte okolo rohu. Takto, pokud zde bude nepřítel, budete schopni velmi rychle opětovat palbu a nepřítele zabít.  To je důležité především pro mediky, protože jejich zbraně zaměřují velmi dlouho. Také používejte klávesu F (v základním nastavení), abyste se podívali za sebe.

3) Používejte Tracer Darts!

Pokud spatříte vozidlo, označte ho tracerem. To zvýší šanci, že vozidlo bude zničeno dřív, než Vás nepřítel v něm stačí zabít. Také dostanete body za “Tracer Kill Assist”.

4) Buďte štědří!

I když nepotřebujete Medical Kit nebo Ammo Box, vyhoďte ho ven. Mnohokrát mi zachránilo život, když jsem našel lékárnu nebo náboje tam, kde jsem právě potřeboval.

5) Najděte si společnost!

Vaše šance na přežití se zvýší, pokud budete bojovat ve skupině. A i když váš spoluhráč není dobrý střelec, je lepší bojovat po jeho boku. Proč? Pokud narazíte na skupinu nepřátel, Vaši spolubojovníci rozptýlí nepřítele. A v neposlední řadě sdílí poškození udělené protivníkem. Boj se spoluhráčem může zachránit životy Vás obou.

6) Nebojte se campit!

Někteří hráči nenávidí campery a rádi je kritizují, ale fakt je, že campení je legitimní strategie.  Je mnohem jednodušší být tím, kdo brání klíčový bod, než ten, kdo útočí na klíčový bod bráněný nepřítelem. Najděte si vysokou budovu se stavbami na střeše, které Vám poskytnou krytí, poblíž boje. Spousta hráčů se prostě nedívá nahoru. Campení Vám pomůže získat moment překvapení.

7) Nenechte se spozorovat, raději oznamujte!

Po spotnutí nepřítele Vám zabere asi 1 až 5 sekund, než ho zabijete. Spotnutí nepřítele předtím, než on spotne Vás, mění hru. Pamatujte, perfektní odstřelovač je vidět až na killcamu.

8) Pravidlo jednoho zásahu!

Zabití jedním zásahem je skvělá cesta, jak zneškodnit nepřítele před tím, než Vás stihne poškodit. Zde je seznam zbraní, kterými lze zabít na jednu ránu: nože, brokovnice (na blízko nebo headshot), odstřelovačky (headshot), RPG, kanony na tancích a APC. Nepodceňujte tyto zbraně!

Toliko autor.

A co napsat závěrem? Vážení nováčci, nebojte se zeptat (potom co jste odpověď nedokázali sami najít ;)) . Vždy dostanete odpověď, neb i ti zkušení jednou začínali ;). A vy zkušení nezapomeňte, že jste taky jednou začínali, tak buďte shovívavý, ačkoliv někdy…

 1. 2426JAS331L

  Já bych jen doplnil, že je lepši zabrat vlajku, než si dát několik kilů a nekraďte auta s c4!!

 2. Johncze (admin)

  ad1 Naučte se mířit hned ze začátku na hlavu, začátky budou sice těžké, ale následně pak budete mít v soubojích obrovskou výhodu

  ad2 Nevím, zda je to výhodné řešení, ale pokud jsem na nepřátelském území (na malých mapách), dávám za každým rohem knife, většinou tam nikdo není, ale kolikrát jsem už takhle někoho nepříjemně překvapil :)

  • JanezV Autor příspěvku

   Přesně tohle je ten typ připomínek, který jsem chtěl vyvolat :) Jen víc takových :)

  • KICKASSault

   ad2 Je to výhodné řešení, pokud se roh obchází více z dálky, ale i tak není úplně nutné úplně zamířit :)
   Jinak taky používám promáchnutí kudlou (vyplatilo se mi to asi 2x), ale na druhou stranu se to i občas nevyplatí. Protože když nepřítel běží naproti a není úplně hned za rohem a kudla už je promáchnutá, tak pak kuchá on ;) Ale tomu už se třeba dá někdy nějakým manévrem vyhnout.
   Jinak pokud ten roh není úplný roh, ale třeba něco nepřehledného (překážky, hořící auta), tak tam to zamíření třeba může být k něčemu.

 3. GRO

  S tím campením,nechápu jak lidi můžou nadávat za to,že campím u Mcomu na který jsem dal bombu….

  • Morte_cz

   dát bombu na Mcom je srabárna a navíc je to i na hodně serverech zakázaný ..

 4. kedar

  a kde se ten bullet drop nasazuje xD ?

  • Michael22

   No kedže ti guľka nejde stále do nekonečna priamo ako ju vystrelíš tak vo veľkej vzdialenosti musíš mieriť nad hlavu záleží či to je range 100, 200, 300, 400, 500 … Ak si sniper tak bullet drop musíš mať v oku a dávať maximálne na 2 streli pri range 300 a viac potom ťa odhalia ak nemáš sks :D

  • lancik

   to neni zadne vylepseni zbrane nebo neco podobneho. de jen o to ze na vetsi dalku nadsadis,tudiz zvednes kriz zamerovace nad cil podle toho jak je daleko;)

 5. DKiller

  Bezva článek pro začátečníky ale i já jsem se poučil v prvním pravidle :D

 6. SkrillexSVK

  díky moc za rady a ten preklad :) akurát u RPGcky bych pozmenil to že dáva na jednu ránu jenom na HS nebo s boostrem :) ale jinak pekny clanek ;) +1

 7. L.T. Rambo

  Fuck KEmpers :D

 8. Silver_Fox_CZ

  Neni nic lepšího než vběhnout s Elite Usas mezi bandu camperů a pak jen pic, pic, pic =)

  • TrauTenBerk

   Lepší je si vzít kudlu a defíky a udělat si tam jen kolečko ;)

 9. DANGER_x3

  +3

  Teď pár rad ode mne:
  k pátému bodu.., společnost se bude hodit už jenom proto, že se o tělo padajícího mrtvého protivníka zastaví ta část kulek, která ho trefí…, sice nereálné, ale mnohdy mi to pomohlo..

  k bodu sedm.., spotování se dá nastavit i na jedno kliknutí, můžete tak spotovat velice rychle bez nutnosti zobrazovat „Q nabídku“, návod byl tuším i zde na webu..

  • JanezV Autor příspěvku

   Jj, se vším souhlasím :) ale dělal jsem pouze překlad v dobré víře, že další rady, tipy a triky se tu objeví v komentech od zkušenějších hráčů. Třeba se někdo hecne a udělá na základě toho kvalitnější a hlavně aktuálnější článek (tento byl autorem sepsán někdy v roce 2011).

 10. Voky0077

  Používejte Tracer Dart….málokdo má na něj místo v inventáři ;)

  • Morte_cz

   no já doufám že snad skoro všichni

   • Ujfy

    občas bych potřeboval inventář jako z WoW, abych tam mohl dát to co mám ;)

    • Carry

     Mě by se do inventáře z WoWka hodilo tak padesát zásobníků navíc :D

  • JanezV Autor příspěvku

   No tak s tím já, zatím, problémy nemám :D Ale myslím, že je lepší jej mít. Pokud je na tvojí straně schopnej ing ;)

 11. TrauTenBerk

  Jinak +3 pro nováčky úplně ideální ;) Jen doplním pro snipery když se po prvním výstřelu podrží levé tlačítko pro střelbu tak hledí zůstane u oka. Hodí se když si člověk není jistý kolik nadsadit a první střela je jen orientační ;)

  • KICKASSault

   tak toto jsem nevěděl

  • Matesico

   Diky to zkusim :)

 12. L.T. Rambo

  Ještě si dovolím doplnit jednu věc :-)
  Postřílet nejdřív ty co o tobě vědě a až pak lidi co jsou k Vám zády :-)

  • JanezV Autor příspěvku

   No vidíš, to je taky mo šikovná rada :)

 13. 971_shino_971

  prosim vas čo to je to.. bullet drop???

  • JanezV Autor příspěvku

   To znamená, že vystřelený projektil (čti koule :)) neletí po přímce, ale po zakřivené dráze (oblouku). Z toho vyplývá, že pokud střílíš na dlouhou vzdálenost, je třebe nadsadit záměrný bod kousek nad cíl, aby jsi trefil. A jak moc nadsadit? Tak na to budeš muset přijít pečlivým tréninkem ;) To samé platí u pohybujícího se cíle, kde zase musíš předsadit, tzn. že záměrný bod umístíš před cíl ve směru předpokládané dráhy.

 14. Stg.michael2

  dakujeme +1

 15. Mikegerza(sniper)

  Bude ten kod na fundy ? :)

  • DANGER_x3

   Nikdo neví :)

  • VincentCZ

   Možná ale nevěř tomu EA nám dá ještě lepší dárkek:ČEPKU NA JEDEN DEN!!a jak byli všici nadšení minulý rok :D

   • Morte_cz

    cože .. a jenom na jeden den, koukám krize je všude … i na virtulní dárky

    • Asssasssinnn

     to SEDÍ

 16. CzechMedician

  Pěknej příspěvek. Určitě se mnohým hodí. Vyplatí se přečíst i komentáře co jsem tak koukal. A né jen nováčkům :) Jinak určitě doporučuju používat http://bfp4f.alchemical.ch/en/compare/result?Barrel=&Stock=&Ammo=&Scope= Kde si porovnáte na svou zbraň doplňky tak, aby co nejmíň kopala při zamíření atd. Já jsem tam třeba zjistil, že u MG36 je predator barrel úplně zbytečnej, protože MG36 dává v krátký, střední i dlouhý vzdálenosti skoro stejnej DMG.. tudíš nepotřebujeme nijak rozšiřovat range zbraně. Jelikož ve všech vzdálenostech zabijeme protivníka na stejný počet bodyshots i headshots. Takže používám precission a mám daleko větší šanci že někoho stihnu pokosit než zaběhne za zeď. Protože precizní hlaveň přidává výrazně rychlost projektilů :)

 17. spacino

  No teď už stačí tyto pravidla dodržovat a nemají ostatní šanci :D

 18. sumosamo

  :) to s tim narozim bi se mi hodilo nebo taki si kleknout kdyz na nekoho dojdete al ja na to vzdycki zapomenu protoze se hrnu do predu pomahat a nemyslim nad tim

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *